Genel 15 MART 2017 / 09:48

Yapay zeka ile metin analitiği mümkün

Yapay zeka çalışmalarının hayatımızı kolaylaştırmaya başladığı günümüzde, veri ve metin analizinin de iş dünyasında büyük bir öneme sahip olduğunu ve tüm bu çözümlerle iş süreçlerinin hızla dijitalleştiğini söylemek mümkün. Artiwise ise geliştirdiği ileri metin analitiği çözümleriyle makine öğrenmesinin hayatımıza katkılarını gözler önüne sürüyor. 

 

Günümüzde özellikle şirketler için büyük önem arzeden kavramlardan olan metin analitiğine aslında o kadar da yabancı değiliz. Zira sunulan kurumsal hizmetlere pek benzemese de arama motoru kullanırken veya sosyal medya platformlarındayken sıkça metin analitiğinin izlerini keşfetmek mümkün. Sadece hedef kitlenin hareketlerini ölçmek ve bu duruma matematiksel bir yaklaşım getirmek şüphesiz yeterli değil. Gelişen makine öğrenmesi katkısıyla dijitaldeki romantizmi sağlıklı ölçmek de artık mümkün. 

 

Müşterinin sesini artiwise ile analiz edin
 
Anket, Speech2Text (metine dönüştürülmüş ses verisi), müşteri yorumları, webchat, email, sosyal medya gibi farklı kanallardan gelen müşteri deneyimlerini dikkate alarak analiz eden firmalar; şirket stratejilerini bu yönde şekillendirerek büyük fark yaratabilmektedirler. Artiwise metin analitiği platformu, firmalara müşterilerinin sesini anlamaları ve gerekli aksiyonları alabilmeleri için bulut üzerinde çalışan kullanışlı bir arayüz sunmaktadır.


Türkiye’nin bulut tabanlı ilk makine öğrenmesi platformu

 

Artiwise makine öğrenmesi ve Türkçe doğal dil işleme disiplinlerini bir araya getirerek, müşterilerine yazılı verilerini analiz edecekleri, kullanımı kolay, büyük boyutta verileri çok kısa zamanlarda işleyebilecekleri bir platform sunuyor.
Artiwise metin analitiği platformu altı farklı modül ile verilerinizi analiz edebiliyor.  Bu modüller ; Duygu Analizi, Sınıflandırma, Kümeleme, Öne Çıkan Söylemler, Kök Neden Analizi ve İsimlendirilmiş Varlık Tespiti olarak karşımıza çıkıyor.

  

1.5 Milyon sosyal medya verisi işlendi

 

Sosyal medya analizi ve yönetimi şirketlerin olmazsa olmazı konumunda. Orta ve büyük ölçekli daha çok son kullanıcıya hizmet veren şirketler içinse sosyal medya kavramının daha hassas bir öneme sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu noktada Artiwise açıkladığı son  3 ayda analiz edilen toplam veri sayısı ile bu alandaki tecrübesini gözler önüne seriyor. 300.000 haber kaydı, 200.000 anket verisi ve 200.000 müşteri yorumu analizi gerçekleştiren şirket 3 aylık dilimde 1.5 milyon’dan fazla sosyal medya verisininin analizini gerçekleştirdi

YORUMLAR
Şeref Keser 17 MART 2017 / 14:08 2 0
Murat bey desteğinize çok teşekkürler. Böyle doğru ve gerçekten dünya ile yarışır projelerin olması gelişmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Arkadaşlara da çıkardıkları bu iş için canı gönülden teşekkür ederim. Tebrikler yolunuz açık olsun.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics