Genel 05 ŞUBAT 2018 / 10:17

Yapay zeka itici güç olacak

Motorola markası ile akıllı telefon pazarında konumlanan Lenovo’nun, teknoloji konusunda küresel gelişmeleri paylaşmak üzere düzenlediği bilgilendirme toplantılarının 2018’deki ilk durağı Kocaeli oldu. Hilton Kocaeli’de gerçekleştirilen toplantıda, markanın yeni ürünleri tanıtılırken, değişen tüketici alışkanlıkları, sosyal medya kullanımı, e-ticaretin büyüme potansiyeli, iş hayatında teknolojinin kullanımı, son teknoloji trendleri ve Lenovo’nun bu dijital dönüşümdeki yeri gibi konular ele alındı. Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık Sarıkaya, yapay zekanın hem iş hayatını hem insanların günlük hayatını dönüştürmeye aday olduğunu söyledi. “Yapay zeka hem gündelik hayat hem iş stratejileri hem bilimsel araştırmalar üzerinde şimdiden derinlemesine etki yaratıyor” bilgisini veren Sarıkaya, şöyle devam etti:

 

“Lenovo olarak yeni açılan küresel yapay zeka inovasyon merkezlerimiz, kapsamlı ürün ve hizmet portföyümüzle yapay zeka sistemlerini hayata geçirmekte kararlıyız. Yapay zekanın yenilikçi araştırmalara olanak sağlama becerisini araştıran müşterilerimizle de işbirliği yapıyoruz.”
 

Toplantıda Türkiye’de e-ticaret pazarı, internet ve sosyal medya kullanımıyla ilgili veriler de paylaşıldı. Aysun Karabıyık Sarıkaya’nın verdiği bilgilere göre, Türkiye’de internet kullanıcı sayısı 66.4 milyona ulaşırken, mobil internet kullanıcı sayısı ise 55.3 milyonu buldu.  Sarıkaya, şunları söyledi:

“Lenovo, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de varlığını ve gücünü günden güne artırmakta. Dizüstü bilgisayar pazarında IDC’nin en son açıkladığı 2017 yılı ön sonuçlarına göre yüzde 25.2’lik pazar payı ile liderliğimizi devam ettiriyoruz. 2017’de 2016 senesine oranla gelirlerimizi PC kategorisinde yüzde 20 artırdık. 2018’de de hedefimiz hem PC hem akıllı telefon kategorisinde büyümeye ve gelirlerimizi arttırmaya devam etmek.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics