Genel 24 OCAK 2010 / 18:00

Yarınımız için 2010’u da es geçiyoruz

Genç nüfus yoğunluğu yüksek bir ülkeyiz. İnternet kullanımının hızla

Genç nüfus yoğunluğu yüksek bir ülkeyiz. İnternet kullanımının hızla arttığı, hemen hemen her gencin internet ile tanıştığı bir ülkeyiz. Hatta evimizde yoksa bile kafelerde gece yarılarına kadar internetin başında zaman geçiren bir ülkeyiz. Anlayacağınız internet ile haşır neşir olmuş gençliğe sahip bir ülkeyiz. Peki gençleri geleceğe umutla bakan, mutlu bir ülke miyiz? Büyük bir bölümü; eğitim seviyesi düşük, interneti sadece MSN, Facebook, film-müzik indirme üçlemesinden ibaret sanan ve zamanın büyük bir kısmını sadece bu üçlü çerçevesinde geçiren çoğu da işsiz gençlerimizin “kalifiye” elemana dönüşümünü sağlamak üzere neler yapıyoruz. Küçük ve göstermelik bir iki adım dışında hiçbir şey.
Bugüne kadar bu konu yüzlerce hatta binlerce kez yazıldı, tartışıldı, nutuklar atıldı ama somut adımlar hala atılamadı, atılacağı konusunda da ne yazık ki bir ışık da görünmüyor. Kısacası 2010 yılını da bu konuda es geçiyoruz. Hatta geçtik bile.
ETİKETLER : Gündem Sayı:755

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN