Genel 18 MART 2012 / 16:16

Yazılımın farkında mıyız?

İnterpromedya Yayın Grubu olarak, farklı konularda sektör yetkililerini bir araya getiriyoruz. Bu sayıdaki manşetimizde de gördüğünüz gibi yerli yazılım “sektörü”nün yurtdışı açılımı konusunu tartışmaya açtık. Katma değeri oldukça yüksek olan yazılım ne yazık ki bazı kesimler tarafından bir sektör olarak kabul görmüyor. Yerli yazılımın ve ihracatının ülkemizin gelişim sürecinde sağlayacağı katkılar, sektörün yetenekleri ve yetkinliği hem kamu hem de özel sektörün bazı kesimleri tarafından göz ardı ediliyor. Bazı şirketler kendi küçük çabaları sayesinde ihracat gerçekleştiriyorlar fakat taşıma suyu ile değirmen dönmüyor. İç pazar büyümeden dış pazarlarda başarılı olunamıyor.
Devlet, kamu kurumları, özel sektör, STK’lar, medya… Tüm taraflar elbirliği yaparak bu sektörün büyümesi ve gelişmesine katkıda bulunmadan da 2023 hedeflerine en azından yazılım konusunda ulaşmamız imkansız gibi görünüyor.
ETİKETLER : Gündem Sayı:863

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN