Genel 03 ŞUBAT 2014 / 15:21

Yedeklemede farkındalık artıyor

Yenilikçi yedekleme ve felaket kurtarma yazılımları üreticisi StorageCraft, başarılı bir yılı geride bıraktı. StorageCraft, 2013 yılında Türkiye’de binin üzerinde yeni kurumsal müşteriye ulaştı. Aralarında hem Türkiye’nin en büyük kuruluşları, hem de KOBİ ölçeğinde şirketler yer alıyor.
StorageCraft Türkiye Ürün Müdürü Can Erginkurban, yedeklemenin gerekliliği konusunda şirketlerde farkındalığın yükseldiğini söyledi.  Erginkurban’ın verdiği bilgiye göre Akfen Holding, Ankara Sanayi Odası, Ankara Kalkınma Ajansı, İSTON, Procter&Gamble, ENKA Teknik, Fenerbahçe Spor Kulübü, Kocaeli Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü, İstanbul Surp Agop Hastanesi, Türker Uluslararası Nakliyat, Tepe İnşaat, KOSGEB, Kumtel ve Menderes Tekstil, 2013 yılında StorageCraft’ın tercih eden kurumlardan sadece bir bölümü.

Yedekleme ve veri kurtarma çözümleri sağlayan StorageCraft Türkiye, başarılı bir 2013 yılını geride bıraktı. Firma, ülkemizde birin üzerinde yeni müşteriye ulaşırken, cirosunu da yüzde 75 oranında arttırdı. StorageCraft, 2013 yılında “ShadowProtect GRE7”nin yanı sıra “ShadowProtect GRE Direct EDB” ve “ShadowProtect IT Edition Pro” adlı ürünleri piyasaya sundu.

Olası felaketler, önlem almayı gerektiriyor
“Genişleyen ürün yelpazesi, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda daha hedefli hizmet verebilmemizi de beraberinde getirdi“ diyen StorageCraft Türkiye Ürün Müdürü Can Erginkurban, kurumsal yapılarda yedekleme konusunda farkındalık düzeyinin yükseldiğini söyledi. Erginkurban, “İnternet ortamındaki dijital saldırıların yanı sıra yangın, sel, deprem gibi öngörülemeyen olası fiziksel felaketler, şirketleri önlem almaya itiyor. Verilerin yedeklenmesi, bu noktada alınabilecek en öncelikli ve önemli önlemlerin başında geliyor. Elbette bu konunu, şirketin yapısına uygun olarak doğru yapılması gerekiyor. StorageCraft ürünleri bu noktada, kurumların yapılarına uygun esneklikleri ile öne çıkıyor” diye konuştu.

Can Erginkurban, 2014 yılında veri koruma ve yedeklemeye yönelik talebin daha hızlı bir şekilde artmasını beklediklerini söyledi.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics