Genel 11 EYLÜL 2011 / 17:36

Yeni çözümlere ihtiyacımız var

Türkiye’nin en büyük sorunları arasında yerli ve katma değeri yüksek üretim ile düşük istihdam da bulunuyor. Bu konuda hükümetin bazı yeni destek projelerini devreye alacağı haberlerini sık sık duymaya başladık. Tekstil, turizm, bilişim gibi alanları içeren bu çalışmanın en kısa sürede tamamlanıp devreye alınması en büyük dileğimiz. Hem üretimi hem de tüketimi ülke kalkınmasına çok büyük faydalar sağlayacak olan bilişim teknolojilerinin geliştirilmesinde en önemli kaynağın insan olduğunu unutmamak lazım.
Teknoloji geliştiren şirketlerin desteklenmesi, kalifiye eleman açığının kapatılması gibi çözümlere Türkiye’nin acilen ihtiyacı var. Son dönemlerde dünyada yaşanan hem ekonomik hem de siyasi gelişmeler de yerli teknolojilerin geliştirilmesinin ve kullanılmasının ne kadar önemli hale geldiğini göstermiyor mu?
ETİKETLER : Gündem Sayı:837

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN