Genel 25 ARALIK 2017 / 17:06

Yeni Veeam Availability Suite: Sanal, fiziksel ve çoklu bulut ortamlarında merkezileştirilmiş veri yönetimi sağlıyor

Tek bir konsol üzerinden, hangi bulutta olursa olsun tüm uygulama ve veriler için birinci sınıf erişilebilirlik sağlaması için sektör lideri VMware vSphere ve Microsoft Hyper-V veri korumasını geliştiriyor.

Büyük ölçekli şirketler, çoklu bulut kullanan büyük ölçekli şirketler için geliştirilen tek bir erişilebilirlik platform sayesinde geleneksel yedeklemelerini değiştirebilecek ve veri yönetim silolarını ortadan kaldırabilecekler;

HPE, Cisco ve NetApp’le olan stratejik işbirliklerinin yanı sıra IBM ve Lenovo ile depolama entegrasyonları geliştiriliyor ve YENİ Universal Storage API’nin tanıtımı gerçekleştiriliyor;

Fiziksel ve bulut tabanlı iş yükleri için yeni veri yönetimi, analitiği ve uyumluluk raporlamasına imkan veriyor.

 

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam Software, tek bir Veeam yönetim konsolundan sanal, fiziksel veya bulut olmak üzere tüm iş yükleri için kapsamlı veri yönetimi sunan ve erişilebilirlik sağlayan Veeam Availability Suite (VAS) 9.5 Update 3 (U3) ürününü duyurdu. Büyük ölçekli şirketler, bu çığır açan ürün sayesinde uzun zamandır iş dönüşümünün önünde bir engel olan eski yedekleme ürünlerini bırakarak, ilk defa tek bir dinamik çözümle tüm ortamlarda erişilebilirliği sağlayabilecek. Veeam, sektörün en kapsamlı veri koruma ve erişilebilirlik çözümünü sunarak  pazarın gerçek lideri olduğunu kanıtlıyor.

 

Veeam eş CEO’su ve Başkanı Peter McKay, 10 yıl önce yedekleme ve erişilebilirliğe çok daha yenilikçi bir yaklaşımın gerektiğinin farkına vardıklarını ve çıkardıkları ürünün de kısa zamanda sahip olduğu benzersiz güvenilirlik ve kullanım kolaylığıyla bir numaralı sanal makine yedekleme çözümü haline geldiğini belirtiyor. “O günden beri müşterilerimiz tüm iş yükleri için aynı Veeam yeniliğini istedikleri konusunda bize talepte bulunuyorlardı. Çünkü bu sayede eski yedekleme çözümlerini tamamen geride  bırakabileceklerini söylüyorlardı. Bunu müşterilerimiz çok istiyordu ve Veeam’in 10 yıllık geçmişindeki en büyük duyurusu olan Veeam Availability Suite 9.5 Update 3 ile bunu gerçekleştiriyoruz! Müşterilerimiz tek ve birleşik bir Veeam çözümüyle, sanal, fiziksel ya da bulut olmak üzere tüm ortamları yönetebilecekler ve hangi bulutta olursa olsun her uygulama ve veri için birinci sınıf erişilebilirlik sunacak.”
 

Aslında sadece 10 yılda elde ettiği 267.000’den fazla müşteri ve, Net Promoter Score’da (NPS) aldığı 73 (sektör ortalamasının 2.5 katından fazla) puan Veeam’in çözümünün benimsendiğini ve müşterilerin de artık daha fazla bekleyemeyeceğini gösterdi.

 

İngiltere dişçilik pazarının en büyük tedarikçilerinden Bupa Dental UK Teknik Ekip Lideri Mike Conjoice, işlerinin geçen birkaç yılda katlanarak geliştiğini belirtiyor. “Kısa zaman önceye kadar yönetme konusunda zorlandığımız, gerçek çoklu bulut ortamına geçtik. Veeam, kesintisiz erişilebilirliği garantileyen tek noktadan hizmet sağlayarak hayatımızı çok kolaylaştırdı. Bu sayede verimsiz eski çözümleri de ortadan kaldırdık. Farklı yerleşkelerdeki iş yüklerini korumak için farklı teklifleri birleştirip birbirleriyle uyumlu hale getirmek için çabalamak zorunda değiliz. Veeam sayesinde tek bir şemsiye çözüm altında tamamen bir sigortaya sahibiz.”

 

Veeam, bu yeni duyurusunda aynı zamanda Veeam’in gelişen yeni depolama entegrasyonlarını çok daha hızlı bir şekilde destekleyen, üstün yedekleme performansına ulaşmasına olanak veren, düşük veri kaybını sağlayan ve çok daha hızlı kurtarma sunan yeni depolama arayüzü olan Universal Storage API’yi de içeriyor. Sonuç olarak Veeam Availability Suite 9.5 Update 3’te şirket IBM Spectrum Virtualize’la entegrasyonunu ekleyebildi, Veeam’in depolama snapshot entegrasyon yetkinliklerini Lenovo Storage V Series ‘in yanı sıra IBM Storwize ve herhangi bir SAN Volume Controller tabanlı depolama dizilerini de içine alacak şekilde genişletti. Veeam böylece HPE, Cisco ve NetApp’a ek olarak IBM ile olan stratejik iş ortaklığının içeriğini genişletmiş oldu.

 

Lenovo Data Center Group Lenovo Sunucu ve Depolama Yetkili Müdürü Kamran Amini erişilebilirliğin, günümüzün veri tarafından yön verilen pazarlarındaki müşterilerin beklentisi ve her büyüklükteki işletmenin ihtiyacı olduğunu belirtiyor. “Veeam’in birinci sınıf depolamasının Lenovo ile entegrasyonu, Lenovo V Series hibrit ve tüm flash depolama dizinlerine pazarın bir numaralı erişilebilirlik çözümünü getiriyor. V Series Integration ve DS Series Solutions ile birlikte müşterilerimizin hiç durmadan artan çalışma zamanı ihtiyaçlarını karşılayacak yeni seviye veri koruma ve kurtarma çevikliği sunuyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics