Genel 25 OCAK 2018 / 15:30

Yeni Veeam Recovery to Microsoft Azure, uygun fiyatı ile iş devamlılığı sağlıyor

Büyük ölçekli şirketlerin veri kurtarma için Microsoft Azure’dan yararlanmasını sağlarken sadece bu işe özel kurtarmanın yüksek maliyetlerini de ortadan kaldırıyor ve iş devamlılığı sunuyor


Ağ kurulumu için bütüncül bir çözüm olan YENİ Veeam PN ile kurtarma sitesi yapısını ve kurulumunu basitleştiriyor.Şirket içindeki iş yüklerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde Microsoft Azure’a taşıyor
Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam Software, Veeam Recovery to Microsoft Azure with Veeam PN (Powered Network)’i duyurdu. Bu yeni isteğe bağlı anahtar teslim çözüm, hızlı, kullanımı ve kurulumu kolay ve uygun fiyatlı iş sürekliliği sağlıyor. Aynı zamanda yazılım tanımlı ağ oluşturma (SDN) çözümü olan ürünü Veeam PN ile karmaşık VPN kurulumunu ortadan kaldırıyor. Bunun yanısıra Microsoft Azure üzerinde en üst düzey kurtarma sitesi oluşturmak için ağ yapısını basitleştiriyor.
BT’ye bağımlı olan işletmelerin bir felaket ya da kesinti olduğunda operasyonlarının devamı için ikinci bir planları olmalı. Gartner’a göre bir kesintinin işletmeler üzerinde ne kadar etki yarattığına dair sihirli bir cevap olmasa da son sektör araştırmaları ortalama bir şirketin başlıca bilişim ortamındaki plansız bir kesintinin her dakikasının yaklaşık 5.600 dolarlık bir etkisi olduğunu gösteriyor. Bu da saatte 300.000 doların üzerinde bir masraf anlamına geliyor. Ne yazık ki birçok büyük ölçekli şirket için yedekleme ve kurtarma ihtimalleri yetersiz. Öncelikle kopyalanan donanım ve yazılıma sahip yansıtılmış sistem için uzaktan kurtarma sitesinin bakımı ve destekleme maliyeti, yüksek sermaye masrafı göz önüne alındığında yanına yaklaşılamayacak düzeyde. Diğer taraftan yedekleme ve kurtarma yüksek düzeyde emek ve zaman kaybı yaratıyor.
Veeam Recovery to Microsoft Azure, açık bulutta yer alan şirket içi iş yüklerini kurtarmak için basit ve yüksek düzeyde güvenli yollar sağlıyor. BT, Veeam Availability Suite ile ihtiyaç fazlası yedek sistem maliyetine girmeden Azure bulut oluşumlarını otomatik olarak tasarlayabiliyor ve mekan bağımsız olarak işletmeleri müşterilerine, iş ortaklarına ve çalışanlarına güvenle bağlayabiliyor. Bu bütüncül ve anahtar teslim çözüm Veeam yedeklemeleri için bulutu geri yüklüyor ve Veeam PN ile daha iyi hale getirilerek kullanımı kolay, hafif yazılım tanımlı ağ oluşturma (SDN) çözümü olan Veeam PN ile ağ kurulumunu basitleştiriyor. Böylece Microsoft Azure’da kurtarma sitesi yaratmak için karmaşık bir VPN kurma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Veeam Recovery to Microsoft Azure with Veeam PN, kurumların uzaktan kurtarma sitesinin oluşturulması ve bakımı için gereken yüksek masrafların ve karşılaşılacak sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olacak bütünsel bulut tabanlı veri kurtarma sağlıyor.
Veeam Ürün Stratejisi Başkan Yardımcısı Danny Allan geçen yılın hortumlardan orman yangınlarına, depremlerden sellere doğal felaketler açısından kötü geçtiğini belirtiyor. Allan “Ama kurumların bu ve diğer her türlü sorun için hazırlıklı olmaları gerektiğini farketmeleri, maliyetlerin de birçokları için yanına yaklaşamayacakları kadar pahalı olduğunu anlamalarına yol açtı. Veeam Recovery to Microsoft Azure ile büyük  ölçekli şirket yöneticileri rahatça uyuyabiliyorlar. Biliyorlar ki eğer bir felaket meydana gelirse işletmeleri çok pahalıya mal olmadan ya da BT’nin tüm zamanını almadan açık bulutta çalışmaya devam edecek.” açıklamasında bulunuyor.
Veeam Recovery to Microsoft Azure with Veeam PN, VPN kurulumlarının karmaşıklığını azaltarak Microsoft Azure’da kurtarma sitesinin kurulumunu basitleştirmek ve otomatik hale getirmek için tasarlandı. Bu çözüm, kurumların uzaktan kurtarma sitesinin inşası ve bakımının yapılmasının yol açacağı yüksek sermaye masrafları ve sorunlarının üstesinden gelmelerine yardımcı olacak bütünsel bulut tabanlı veri kurtarma sağlıyor. Veeam Recovery to Microsoft Azure, hizmet sağlayıcılar da dahil olmak üzere her büyüklükteki işletmeler için tasarlandı. Şirket içi ve Azure tabanlı BT kaynakları arasında sorunsuz ve güvenli ağ oluşturulması ve kullanımı kolay, tam otomatik siteden siteye ağ bağlantısallığı sağlıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics