Genel 13 KASIM 2013 / 10:01

Yenilikçi e-Devlet Proje” Yarışması Düzenleniyor

Üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümlerinin öğrencileri, ülkemizin e-dönüşüm sürecinde “akıl teri”yle ödül kazanacak.Türkiye’nin e-dönüşüm sürecine genç yazılımcıların katkı sağlaması amacıyla yeni bir yarışma düzenleniyor.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türksat A.Ş. ve İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlendiği yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümlerinde eğitim gören lisans öğrencileri katılabilecek.
Bilgisayar ve yazılım mühendisliği alanlarında eğitim alan lisans öğrencilerinin ülkemizin e-dönüşüm sürecine ilgilerini çekmek, yenilikçi ve girişimci bir şekilde bilişim teknolojilerini kullanarak yeni proje, fikir ve çözüm üretmelerini sağlamak ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini geliştirmeleri konusunda onları teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada birinciye 5.000 TL ödül verilecek. İkinci gelecek üç proje dörder bin TL, üçüncü gelecek 5 ayrı proje ise üçer bin TL ödül alacak. Bunun yanı sıra, beş ayrı kategoride “başarı ödülü” olarak biner TL ödül verilecek. Ayrıca, projelerin akademik danışmanlarına da para ödülü verilecek.
Yarışmaya bireysel veya grup hâlinde başvuru yapılabilecek. Yarışmada proje sayısı sınırlaması olmayacak. Öğrenciler, proje önerilerini 31 Aralık 2013 tarihine kadar “online” olarak teslim edebilecek. Projeler, ön elemeye tabi olacak ve eleme sonuçları 31 Ocak 2013 tarihinde açıklanacak. Proje sonuç raporları 15 Nisan 2013 tarihine kadar teslim edilecek. 17 Mayıs 2013’de proje sergisi düzenlenecek. Jüri üyeleri ile sergi davetlilerinin oylamaları sonucunda dereceye girenler açıklanacak.
ETİKETLER : e-devlet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics