Genel 18 MART 2013 / 13:54

Yılın İş İnsanları Ödül Töreni gerçekleşti

Ekonomist Dergisi tarafından her yıl düzenlenen Yılın İş İnsanları Ödül Töreni’nin 22’incisi bu yıl TeliaSonera ana sponsorluğunda, Bay İnşaat 42 Maslak işbirliğiyle, iş ve ekonomi dünyasının önde gelenleri,  medya yöneticileri ve özel davetlilerin katılımıyla Renaissance  Bosphorus otelinde gerçekleşti.

Ekonomist’in yaptığı anket sonucuna göre zirveye çıkanlar ödüllerini aldılar. “Yılın İş İnsanı” ödülünü Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk kazanırken,  TC Merkez Bankası Başkanı Erdem Başcı yılın bürokratı ve THY Genel Müdürü Temel Kotil de “Yılın Profesyoneli” unvanının sahibi oldular. Trendyol’un kurucusu Demet Mutlu “Yılın kadın Girişimcisi”, Simit Sarayı’nın kurucusu Abdullah Kavukçu “Yılın Erkek Girişimcisi” ve TÜSİAD Başkanlığını Muharrem Yılmaz’a devreden Ümit Boyner de “Yılın Sivil Toplum Önderi” olarak kürsüye çıktılar. 

Törenin ana sponsoru olan TeliaSonera’nın Avrasya Bölgesi Başkan Yardımcısı Erim Taylanlar  yaptığı konuşmada; Turkcell’in kurucu ortağı olarak 1993 yılında Türkiye’ye geldiklerini, Türkiye’nin doğuda ve batıda bölgesel bir güç olma yolunda hızla ilerlediğini vurguladı ve başarılı yönetim politikaları nedeniyle Avrasya bölgesindeki faaliyetlerini  de 10 yılı aşkın bir süredir Türkiye’den  yönettiklerini belirtti. Avrasya’daki şirketlerinin çoğunda Türk yöneticiler olduğunu ve önemli işlere imza attıklarının da altını çizen Taylanlar, bu kişilerin bölge hakkında deneyim ve bilgi sahibi olmalarının da  ekonomik ve ticari işbirliklerinin geliştirilmesi bakımından önemli avantajlar vaat ettiğini vurguladı.

Ekonomist ve Capital Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, 22 yıldır bu ödülü veriyor olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek en önemli değerlerinin insana yatırım olduğunu söyledi. Başarıyı elde etmekten daha önemli olanın o başarıyı devamlı kılmak ve geliştirmek olduğunu vurgulayan Ateş, ödül alanları tebrik etti.

Ekonomist dergisinin yayın hayatına başladığı 1991 yılından bu yana her yıl düzenlediği “Ekonomide Yılın İş İnsanları” etkinliği sonuçları 3 bine yakın iş insanı ve kanaat önderinin anket sorularına verdikleri yanıtlarla belirleniyor ve iş dünyasında büyük ilgi görüyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics