Genel 22 OCAK 2018 / 10:52

Yönetilebilen baskı sistemleri ile maliyet avantajı

Xerox Türkiye pazarlama Müdürü Erhan Aslantürk
Günümüzde birçok şirket kullandığı arabadan tutun da ofis dahilindeki ekipmanlara kadar peşin alım yerine aylık ödeme veya kiralama modelini benimsemeye başladı. Ancak sektörümüzde baskı cihazlarının kirası ve aylık baskılara göre ödeme sistemi genelde döviz üzerinden olduğu ve kurlar da çok sık değiştiği için işletmelerin bu modele genelde hevesle yaklaşmadığı görülüyor. Xerox Türkiye pazarlama Müdürü Erhan Aslantürk’ün verdiği bilgilere göre, bu durum onları ihtiyaçlarını ertelemeye kadar götürebilmekte. “Bu zorlukların üstesinden gelmek için Xerox, Türkiye’de kiralama yolu ile ofis teknolojilerini kullanmak isteyen işletmelere yeni bir finansman seçeneği sunmaya başladı” diyen Erhan Aslantürk şunları kaydetti: 

“Xerox ürün ve çözümlerini kiralama yoluyla kullanmak isteyen şirketlere, 31 ülkede kiralama, faktoring ve bankacılık hizmetleri veren GRENKE aracılığı ile Xerox marka ofis cihazları ve dijital baskı sistemleri, sabit tutarlı Türk Lirası ödemelerle kiralanabilecek. Xerox cihazları için sunulan kiralama opsiyonu, büyüme hedeflerine sorunsuz ulaşmak isteyen baskı şirketlerinden ofis içi iş süreçlerini, bütçelerini sarsmadan sorunsuzca yürütmek isteyen işletmelere her ölçekten ve sektörden firma için büyük kolaylıklar sağlıyor. Türk Lirası ile kiralama işlemleri, riskli görünmeyen firmalardan teminat istenmeden yapılabiliyor. Yapılacak başvurular en geç 2 iş günü içerisinde cevaplanıyor. Müşteri taleplerine uygun bir kiralama vadesi ile sunulacak Xerox ürün ve çözümleri, müşterinin ofis adresine Xerox tarafından kuruluyor. İsteyen müşterilere ayrıca kopya başına belli bir ücret karşılığında sunulan düzenli bakım ve servis anlaşma seçenekleri de Xerox tarafından sunuluyor. İşletmeler, Xerox’un kendilerine sağladığı kiralama finansmanı ile daha uzun süreç gerektiren banka kredisiyle ticari ürün almanın sıkıntılarından ve zorluklarından kurtulmuş oluyor.

Xerox yeni nesil ofis asistanları VersaLink ve AltaLink ailesi ile kullanıcıların maliyet tabanlı endişelerine cevap verecek etkili özellikler sunmaktadır. Xerox, kullanıcılarını şirket dahilinde kullandıkları manyetik giriş kartları kullanılarak veya PIN kodlarıyla yetkilendiren Güvenli Baskı Yönetimi hizmetini sunuyor. Xerox ürünleri ve Yönetilen Baskı Hizmetleri ile sunulan güvenlik anlayışıyla ilgili olarak, dokümanların ve cihazların iş süreçlerine nasıl dahil edildiğini ve nasıl kullanıldıklarını analiz ederek, güvenlik yaklaşımımızı kurumlara daha iyi entegre edebiliyoruz. Xerox sadece cihazı, kullanıcıyı veya dosyaları değil, işletmelerin iş süreçlerini baz alarak kurumların çalışma ortamına doğal olarak uyum sağlayacak güvenlik çözümleri sunmaktadır. Bu tip yönetilebilen baskı hizmetleri ve beraberinde güvenli baskı özellikleri ile işletmeler yüzde 40’lara varan maliyet tasarrufunda bulunabiliyorlar.

Xerox, IDC MarketScape’in Ekim 2017’de yayınladığı Dünya Çapında Güvenlik Çözümleri ve Yazılı Kopya Tedarikçi Değerlendirmesi raporunda; baskı ve doküman güvenlik çözümleri ile baskı güvenliği konusunda dünya çapında lider gösterildi. Xerox geçtiğimiz 6 yıldır sunduğu yönetilen baskı ve doküman iş akışı hizmetlerinden ötürü IDC MarketScape’te lider konumda. Güvenlik, bu başarının ardında yatan temel unsurlardan biri ve Xerox’un piyasaya yaklaşımında merkezi rol oynar. Bu nedenle 2018 yılında da baskı cihazlarında kurumsal güvenlik ve yönetilebilir baskı hizmetlerindeki öncü konumumuzu yeni nesil VersaLink ve AltaLink model ürünlerimizle müşteri deneyimlerini daha da iyileştirerek devam ettirmeyi düşünüyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics