Genel 20 ARALIK 2012 / 08:35

Yüksek potansiyel büyüme getirecek

Adı sürekli ortaklık yapısı ve mahkemelerle anılmaya başlana Turkcell’de suların durulması bekleniyor. Turkcell ortaklarından Altimo da sorunların aşılmasıyla Turkcell’in çok daha güçlü bir marka ve şirket olacağı görüşünü savunuyor. Altimo’nun Satınalma ve Birleşmelerden Sorumlu Başkanı Mustafa Kıral, Turkcell’in Türk şirketi kimliğini korumayı kendi görevleri olarak da gördüklerini ve bunu gerçekleştirmek adına da her taşın altına ellerine sokacaklarını belirtiyor.

Altimo, Rus Alfa Group’un şirketlerinden bir tanesi. Rusya’nın en büyük holdinglerinden biri olan Alfa Group, telekomünikasyon, sigorta, bankacılık, petrol, perakende, medya ve su dağıtımı gibi alanlarda büyük yatırımları sahip. Alfa Group’un telekomünikasyon yatırımlarına 2001 yılında başladığını belirten Mustafa Kıral, “Grubumuz ilk olarak sadece Mosokova’da faaliyet gösteren ve 500 bin kadar abonesi olan Vimpelkom’un hisselerine yatırım yaparak bu alana girdi. Daha sonra Megaphone, Kiev Star, Golden Telecom ve en son da Turkcell olmak üzere büyük yatırımlar yapıldı. 2005 yılının sonunda da Altimo kuruldu ki ismimiz Alfa Telecom International Mobile’ın kısaltılmış hali. Altimo’nun kuruluş sebebi de bu dağınık yapıdaki yatırımları derli toplu bir şekilde tutmak için diyebilirim” şeklinde görüş belirtti.

Mustafa Kıral ile yaptığımız röportajın detaylarını 24 Aralık'ta yayınlanacak BThaber'in 901. sayısında okuyabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics