Genel 12 EYLÜL 2010 / 18:00

Zirve sadece Lütfi Kırdar’da

Bu yıl 10’uncusu gerçekleşecek olan Bilişim Zirvesi 4-5 Ekim tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Yer ve tarihinde kısmi bir değişim yaşanan Bilişim Zirvesi’nin daha önceden kamuoyuyla paylaşılan içeriğinde ise hiçbir değişim olmayacak. İnterpromedya’nın tercihleri dışında gelişen bu değişiklik sonrasında; Bilişim Zirvesi’nin konferans, forum ve iş çözümleri - teknoloji oturumlarının tamamı, daha önceden kamuoyuyla paylaşılan içeriğiyle bu sene sadece 4-5 Ekim 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek olan Bilişim Zirvesi’nin mekân ve tarihi, İnterpromedya kaynaklı olmayan zorunlu bir son an gelişmesi nedeniyle, kısmen değiştirildi. Bilişim Zirvesi’10’un tamamı bu sene 4-5 Ekim 2010 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.
İnterpromedya tarafından yapılan açıklamada, konuyla ilgili olarak şu bilgiler verildi:
“10’uncu yılını dolduran Bilişim Zirvesi’nin, bu yıla özel zenginleşen içeriğiyle büyüyerek 4-9 Ekim 2010 tarihleri arasında bilişim haftası olarak gerçekleşmesi plânlanmıştı. 4-5 Ekim 2010’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda başlayacak olan Zirve, 6-9 Ekim 2010’da CeBIT Bilişim Eurasia ile eş zamanlı İstanbul Tüyap Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi’nde devam edecekti. Ancak CeBIT Bilişim Eurasia’nın yapımcısı HİFAŞ’la yapılan görüşmelere rağmen HİFAŞ’ın Bilişim Zirvesi’nin daha erken bir tarihte ve farklı bir mekânda başlayacak olmasına itiraz etmesi nedeniyle bu yıl Bilişim Zirvesi ve CeBIT Bilişim Eurasia’nın
6-9 Ekim 2010 tarihleri arasındaki ortak mekân kullanımını içeren yer kiralama anlaşması, HİFAŞ kaynaklı ve tek taraflı olarak sonlandırılmıştır.
İnterpromedya’nın tercihleri dışında gelişen bu değişiklik sonrasında; Bilişim Zirvesi’nin konferans, forum ve iş çözümleri - teknoloji oturumlarının tamamı kamuoyuyla paylaşılan içeriğiyle bu sene Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 4-5 Ekim 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.”

Bilişim Zirvesi’10 destekçileri
Turkcell’in ana sponsorluğunu üstlendiği Bilişim Zirvesi’10, bu yıl Ulaştırma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Başbakanlık E-Devlet Danışma Grubu, British Council, IP TV Derneği, Interactive Advertising Bureau (IAB), İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı, Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSAD), Sağlık Bilişim Yöneticileri Açılım Platformu (SABİYAP), Savunma Sanayii İmalatçıları Derneği (SASAD), Tıbbi Görüntüleme Teşhis ve Tedavi Teknolojileri Derneği (TIPGÖRDER), Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Tıp Bilişimi Derneği (TBD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD), Tüm Telekomünikasyon ve İşadamları Derneği (TÜTED) ve Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) gibi Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının desteği ile 4-5 Ekim 2010 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

Bilişim Zirvesi’10 Programı

4 Ekim 2010
Ana Tema Konferansı “Oyun Yeniden Başlıyor”
İş ve Teknoloji Oturumları
İş zekâsı
Fiberoptiğin Geleceği
BT Optimizasyonu
Bilgi Güvenliği
Bütünleşik İletişim
Çağrı Merkezi

5 Ekim 2010
Finansta Bilişim Konferansı
Telekom Konferansı
e-Sağlık/Tele Sağlık Konferansı
Savunmada Bilişim Konferansı
Kaspersky IT Security Day
Devletlerarası e-Devlet Forumu
Yeni Medya Forumu
İş ve Teknoloji Oturumları
Akıllı ev ve ofis çözümleri
Doküman yönetimi

“Oyun Yeniden Başlıyor”

Bilişim Zirvesi bu yıl “Oyun Yeniden Başlıyor” ana teması ile gerçekleştirilecek. Bilişim Zirvesi’10 kapsamında 4 Ekim’de Lütfi Kırdar’da düzenlenen Ana Tema Konferansı’nda ulusal ve uluslararası konuşmacılarla dünyayı nasıl bir geleceğin beklediği ortaya konacak. Dünyanın etkili üç küresel düşünürü olan Kevin Kelly, Charles Leadbeater ve Prof. Dennis Anderson’ın yanı sıra Kaspersky Lab CEO’su Eugene Kaspersky, İstanbul Dijital Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Zafer Kurdakul ve TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü, AB ve Businesseurope TÜSİAD Temsilcisi Bahadır Kaleağası geleceğe dair önemli saptamalarını paylaşacak. Ayrıca 4 Ekim akşamı,
Türkiye Bilişim Vakfı’nın 15. yıl kutlama etkinliği gerçekleşecek. 5 Ekim’de Finansta Bilişim Konferansı yapılacak. Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince’nin açılış konuşmasını yapacağı konferans, 21. yüzyılın ikinci on yılında kullanıcı gereksinimlerine uygun yeni finansal hizmetler, kanallar, araçlar ve bireysel bankacılık ve ödeme konularında gerçekleşecek olan iki panele de evsahipliği yapacak.
5 Ekim günü yapılacak olan Telekom Konferansı’nda, geleceğe yön verecek olan telekomünikasyon teknolojilerinin iş dünyasına ve yaşama katkısı, uzman konukların katılımıyla ele alınacak. Ulaştırma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve TÜTED’in destekleriyle düzenlenecek olan konferans,  telekomünikasyon sektörünün ve dördüncü nesil iletişiminin geleceğine dair ipuçlarını da gündeme taşıyacak. Ayrıca Acil Durum ve Kamu Haberleşmesi paneli de yer alacak.
Bilişim Zirvesi, e-Sağlık/Tele Sağlık Konferansı ile de birey merkezli sağlık uygulamalarını gündeme taşıyacak. 5 Ekim’de gerçekleşecek olan e-Sağlık/Tele Sağlık Konferansı Sağlık Bakanlığı, TIPGörDer, Tıp Bilişimi Derneği ve Sağlık Bilişim Yöneticileri Açılım Platformu’nun destekleriyle düzenlenecek. Konferansta değişen hasta beklentileriyle, bilişim teknolojilerinin e-sağlık hizmetlerindeki katkıları ele alınacak. Yine 5 Ekim Salı günü SASAD, SSM ve TESİD’in desteğiyle yapılacak Savunmada Bilişim Konferansı’nda savunma çözümlerinin kamu ve özel sektöre uyarlanması ele alınacak. Zirve, bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi 4 ve 5 Ekim’de farklı alanların nabzını tutacak forumlar ve en son teknolojik gelişmelerin aktarılacağı İş Çözümleri ve Teknoloji oturumlarına ev sahipliği yapacak. Zirve bu yıl bölgesel katılımla yapılan Devletlerarası e-Devlet Forumu ile de bölge ülkelerdeki başarılı projeleri ve işbirliği olanaklarını gündeme taşıyacak. Yeni Medya Forumu ise yeni iş yapış modelleri ve yeni fırsatların tartışılacağı bir platform sunacak. Özel etkinlikler kapsamında ise Kaspersky IT Security Day yapılacak.
ETİKETLER : featured Sayı:787

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics