Genel 03 OCAK 2010 / 23:00

Zor ama başarmalıyız

İlk günlerini yaşadığımız 2010 yılının ekonomik görüntüsüne dair olumlu, yarı olumlu ya da olumsuz birçok görüş mevcut. Ekonominin durumu ne olursa olsun eğer bir rekabet ortamında yaşıyorsak artık her ortamda sürekli “daha hızlı”, “daha verimli” olmak zorundayız. Peki, bunun yolu nereden geçiyor derseniz, yanıtı da çok basit teknolojiden.
Aslında kurumsallaşmış birçok büyük kurumumuz teknolojinin öneminin farkında ve bunun meyvelerini de topluyorlar. Asıl sorunun KOBİ katmanında olduğu da biliniyor. KOBİ’lerin dönüşümlerinin gerçekleşmesi aslında ülkenin gelişmesi açısından da önemli bir etken. Bunun gerçekleştirilmesine destek konusunda TÜSİAD’dan TOBB’a, bakanlıklardan sektörel STK’lara kadar herkes kendisini zorunlu hissetmeli. Bu konudaki projeler
zor da olsa hayata geçmeli. Geleceğimizle oynadığımızın
farkına varmalı, 2010 yılını değerlendirmeliyiz.
ETİKETLER : Gündem Sayı:752

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN