Girişimcilik 20 OCAK 2016 / 10:53

2016’nın ilk yatırımı Kolay Randevu

Melek yatırım ağı BIC Angel Investments, 2016’nın ilk yatırımını Kolay Randevu’ya yaptı. Türkiye'de online güzellik pazarında aktif olarak başarıyla faaliyet gösteren ilk oyuncu olan Kolay Randevu, aldığı yatırımla altı ayda büyük şehirlere ve nüfusun büyük çoğunluğuna ulaşmayı planlıyor. 2015 yılının Aralık ayında ticari faaliyetlerine başlayan Kolay Randevu’nun aldığı yatırım miktarı ise 200 bin TL oldu.
Kolay Randevu, güzellik sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ile müşterilerini bir araya getirerek hem işletmelerin randevularını daha kolay yönetmelerini, hem de müşterilerin randevularını daha kolay almalarını sağlıyor. Kolay Randevu, Türkiye'nin 81 ilinde her an, herkesin yakınlarında hizmet alabileceği birden çok işletme seçeneği sunabilmeyi hedefliyor. Kullanıcılar, Kolay Randevu web sitesini ya da mobil uygulamalarını kullanarak ihtiyaç duydukları hizmetlere ulaşabiliyorlar.
 
Yatırımlarımıza devam edeceğiz
BIC Angel Investments olarak şimdiye kadar 14 projeye yatırım yaptıklarını söyleyen Dr. Joachim Behrendt, 2016 yılının ilk yatırımını Kolay Randevu’ya gerçekleştirirken bundan sonraki çalışmalarına da hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.  
Temelleri 2015 yılının Ocak ayında Burhan Uğur Çivi ve Candaş Sual tarafından atılan Kolay Randevu; Mehmet Kerem Tiryaki’nin de mobil yazılım geliştirme tarafını üstlenmesiyle ekibini kuvvetlendirdi. Kolay Randevu, açıklanan son rakamlara göre yıllık 19 milyon tekil ziyaretçi sayısına ulaşan ve iş modeli bakımından Kolay Randevu’ya oldukça benzerlik gösteren Eniyihekim.com’un kurucusu ve genel müdürü Altay Tınar’dan aldığı tohum yatırımıyla 2015 yılının Aralık ayında ticari faaliyetlerine başladı. Türkiye'de online güzellik pazarında aktif olarak başarıyla faaliyet gösteren ilk ve tek oyuncu olarak bu alandaki boşluğu hızla doldurduklarına dikkat çeken Uğur Çivi, kısa sürede 400'den fazla işletme ile yakın şekilde çalışmaya başladıklarını ve Kolay Randevu sistemi üzerinden 1000'in üzerinde randevu alındığnı ekledi. Bir pazaryeri olarak büyümesini hem işletme, hem de müşteri ayağında hızla devam ettirdiklerini söyleyen Uğur Çivi, İstanbul'daki başarısını kısa süre içerisinde tüm Türkiye'ye taşıyarak binlerce işletme ile çalışmaya başlamayı hedeflediklerini belirtti. Alacakları yatırım ile saha ekibini genişletirek pazarlama faaliyetlerini artıracaklarını söyleyen Çivi, önümüzdeki 6 ay içerisinde Türkiye'nin büyük şehirleri başta olmak üzere nüfusun büyük çoğunluğuna ulaşmayı planladıklarını ekledi.