Girişimcilik 08 HAZİRAN 2016 / 10:42

Avrupa’nın örnek girişimcileri arasında bir Türk

Moda e-ticaret pazarında yer alan Trendyol’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, Almanya’nın girişimcilik odaklı dergisi The Hundert’in son sayısında, Avrupa’nın önemli kadın girişimcileri arasında yer aldı. Demet Mutlu’yu kendi cümleleri ile tanıtan dergi, genç CEO’nun şu ifadelerine yer verdi: “MBA için Harvard Business School’a gittiğim dönemde Türkiye pazarında büyük bir e-ticaret potansiyeli gördüm. Hızlı bir şekilde aksiyon alarak yapmak istediğim iş modelini oluşturdum. Sonrasında melek yatırım alarak ekibimi kurdum ve asla dönüp geriye bakmadım. Bence başarıyı; tutku, azimli çalışma, iyi bir ekip ve devamlılık getirir.”
Amerika’nın ekonomi dergisi Forbes da Demet Mutlu’nun yer aldığı listeyi alıntılayarak, “Women Of Europe: Connect And Learn From 100 Successful Female Founders” başlığıyla haber yaptı. Haberde, girişimci olarak iş dünyasında yer almak isteyenlere, Demet Mutlu’nun içinde bulunduğu liste işaret edildi. Demet Mutlu, Dünya Ekonomik Forumu tarafından düzenlenen Genç Küresel Liderler listesinde de 2016 yılında Türkiye’den aday gösterilen ve seçilen tek lider olmuştu.
ETİKETLER : Girişimcilik E-ticaret
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN