Girişimcilik 08 HAZİRAN 2016 / 09:31

Berlin ile girişim köprüsü

Melek yatırım ağı BIC Angels, girişimciler ve melek yatırımcılar tarafından yürütülen uluslararası bir girişim merkezi olan Rainmaking Loft ile işbirliği anlaşması imzaladı. BIC Angels Kurucusu Dr. Joachim Behrendt ve Rainmaking Loft Kurucusu ve Genel Müdürü Tobias Wittich tarafından 3 Haziran Cuma günü Rainmaking Loft Berlin’de imzalanan protokol ile Türkiye ekosistemi ile Berlin ekosistemi arasında bir köprü kurulmuş oldu. Anlaşma kapsamında BIC Angels tarafından geliştirilen BIC101 Hızlandırma Programı’nda uygun görülen Türkiye’deki girişimciler, Berlin’deki Rainmaking Loft’ta çalışabilecek ve Rainmaking Loft’un yatırımcı ve Berlin ekosistemi networkünden faydalanabilecekler. Aynı şekilde BIC Angels da Rainmaking Loft ile ortak çalışmaları ve görüşmeleri neticesinde Berlin merkezli startup’lar ile görüşebilecek, Avrupa’daki yatırım avantajlarından faydalanabilecek.
Girişimciler ve melek yatırımcılar tarafından yürütülen uluslararası bir girişim merkezi olan Rainmaking Loft startuplara, ortak çalışma alanlarına ve girişimcilik ile ilgili etkinliklere ev sahipliği yapıyor ve Berlin’deki ekosistemi canlı tutmayı amaçlıyor. Dr. Joachim Behrendt, melek yatırımcılığın Türkiye’de emin adımlarla ilerlediğinin altını çizdi. Rainmaking Loft Kurucusu ve Genel Müdürü Tobias Wittich ise bu ortaklık ile Rainmaking Loft’un Türkiye’den gelecek girişimlere ev sahipliği yapmayı ve Berlin’deki girişimlerini İstanbul’a göndererek Türkiye’ye ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. 
ETİKETLER : BIC Angels Girişimcilik

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN