Girişimcilik 04 ŞUBAT 2014 / 10:29

Daha çok yatırıma destek zamanı

Melek yatırım şirketi BIC Angel Investments, 2014’te yatırımlarına hız veriyor. Yönetim Kurulu Başkanı Joachim Behrendt yatırım miktarını ve sayısını artırma kararı aldıklarını, 2013 yılında 5 olan yatırım sayısını 2014 yılında 10 yeni yatırımla 15’e çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. 2013 yılında 1.1 milyon TL olarak gerçekleşen yatırım miktarının 2014 yılında altı milyon TL’ye ulaşabileceğini söyledi.

BIC Angel Investments 2013 yılında internet, e-ticaret, mobil uygulamalar, sosyal medya hizmetleri ve yazılım çözümleri alanındaki 350’den fazla projeyi değerlendirmeye alarak beş projeye toplam 1.1milyon yatırım gerçekleştirdi. Yapılanmalarına katılan yeni yatırımcılarla birlikte 2014 yılında 10 yeni start-up’a yatırım yapmayı hedefleyen BIC Angel Investments donanım, bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki projelerin de radarına girdiğini dile getirdi.

İyi projeler geliştirilmeli

Türkiye’nin melek yatırımcılık alanında kat edeceği çok yol olduğunu söyleyen BIC Angel Investmens Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, Türkiye’de girişim sayısı, melek yatırımcı, girişim sermayesi fonu sayısı ve toplam yatırım tutarlarının batıyla kıyaslandığında, olması gerekenin çok altında olduğunu belirtti. Buna karşın Türkiye’de sektörün büyüme hızının baş döndürücü olduğuna dikkat çeken Behrendt, Türkiye’nin dünya ile arasındaki makasın hızlı bir şekilde kapanacağına inandığını ekledi. BIC Angel Investments olarak sektörün büyümesinin önündeki en büyük darboğazın iyi girişim projelerinin geliştirilmesi olduğunu düşündüklerini belirten Joachim Behrendt çözümün girişimcilik bilincinin ve eğitimlerinin arttırılmasından, kuluçka merkezlerinin gelişmesinden geçtiğini belirtti.

Çalışma sistemlerinin kendi performanslarını da objektif olarak ölçmelerine olanak sağladığını, kendilerini geliştirme alanlarını belirleyebilmelerine imkan verdiğini söyleyen Joachim Behrendt, bu şekilde karşılaştıkları riskleri daha da azaltarak destek verdikleri yatırımların başarılı olmasına bir adım daha yaklaşmalarına yardımcı olduğunu belirtti. Joachim Behrendt, tüm bunların yanı sıra kardeş firmaları Nexum’un teknoloji alanındaki geniş bilgi birikimini destek verdikleri girişimlerin kullanımına açarak bu noktada da önemli bir avantaj sağladıklarını söyledi.

 

 
ETİKETLER : BIC Angel Investments

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics