Girişimcilik 24 MAYIS 2013 / 13:13

Dünyanın kadın girişimcileri İstanbul’daDell tüm dünyada herkesin sanal ortamda izleyebileceği DWEN 2013 ile dünyanın önde gelen kadın girişimcilerini Türkiye’de bir araya getiriyor. 

Dell, tüm dünyada kadın girişimcilerin etkinliğini ölçen ilk endeks olan Cinsiyet GEDI’yi açıklayacak. Tüm dünyadaki girişimcilerle en iyi uygulamaların ve içeriğin paylaşılması amacıyla bazı oturumlar canlı yayınlanacak. Konuşmacılar arasında dünyanın farklı yerlerinden 50 önde gelen girişimci bulunuyor.

Intel’in eş sponsor olduğu  küresel etkinliği, tüm dünyadan önde gelen 150 kadın girişimciyi, iş dünyası liderleri ve basın mensuplarıyla bir araya getirerek, canlı girişimcilik dünyasındaki en iyi uygulamaları ve deneyimleri birbirleriyle paylaşabilecekleri, yalnızca davetlilerin katıldığı bir konferans. Dell, bu yıl ilk kez dünyanın en başarılı kadın girişimcilerin deneyimlerinin dünyadaki herkes tarafından takip edilebilmesi amacıyla etkinliği sanal ortamda da yayınlıyor olacak. Etkinlikte, kadınların sahibi olduğu işletmelerin küresel ekonomi üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekilmesinin yanı sıra etkinlikte hayata geçirilecek olan bu yılın teması “Geleceğe Yatırın” etrafında birlik sağlanmasını hedefliyor.

Konuşmacılar arasında kadın CEO’lar, şirket kurucuları ve fikir önderleri yer alıyor. Dünya ekonomisindeki önemli eğilimleri, büyüme stratejilerini ve küresel olarak ekonominin durumunu şekillendiren teknolojilerle ilgili fikirlerini paylaşacak olan konuşmacılar arasında şu isimler yer alıyor:

 • Cheryl Mills, Hillary Clinton’ın eski danışmanı ve özel kalem müdürü, ABD Dışişleri Bakanlığı

 • Elizabeth Gore, girişimci, BM Vakfı

 • Melek Pulatkonak, kurucu ve küratör, Turkish Women’s International Network (WIN);

 • Ayşegül İldeniz, Intel Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi yönetim kurulu üyesi ve TÜSİAD Teknoloji ve İnovasyon grup başkanı

 • Padmaja Kumari Mewar, eş idari direktör, HRH Hotel Grubu;

 • Julie Meyer, kurucu ve CEO, Ariadne Capital;

 • Moira Forbes, yayıncı, Forbes Woman

 • Sarah Curran, kurucu, my-wardrobe.com;

 • Simone Ross, COO ve eş kurucu, Techonomy;

 • Steve Felice, başkan ve CCO, Dell;

 • Karen Quintos, başkan yardımcısı ve pazarlama tepe yöneticisi, Dell;

 • Ingrid Vanderveldt, entrepreneur-in-residence, Dell


Etkinlik kapsamında, Dell, Küresel Girişimcilik ve Kalkınma Enstitüsü (GEDI) ile birlikte kadın girişimciliğinin tüm dünyadaki yüksek etkisini ölçmek üzere hazırlanan yeni bir endeksin sonuçlarını açıklayacak. GEDI ile yapılan ortaklık, tüm dünyada hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ekonomilerdeki girişimcilik ortamını, girişimcilik ekosistemini ve kadınların girişimcilik niyetlerini ölçen ve derecelendiren yıllık bir endeks oluşturacak.

Dell Pazarlama Yöneticisi Karen Quintos, “Çalışmalarımız sırasında, kadın girişimcilerin yalnızca kendi toplumlarında değil, aynı zamanda daha geniş anlamda küresel ekonomi üzerinde yarattıkları benzersiz ‘çarpan etkisini’ ilk elden deneyimleme fırsatı bulduk. Bu noktadan hareketle, bu yılki etkinliğin temasını ‘Geleceğe Yatırın’ olarak belirledik ve kendilerini ispatlamış başarılı kadın girişimcilerin, sahip oldukları bilgi, ağ, teknoloji ve sermayeyi paylaşarak yeni kadın girişimcileri desteklemesine yardımcı olmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN