Girişimcilik 07 OCAK 2016 / 15:06

En başarılı girişimler arasında BiTaksi birinci, Getir dördüncü

StartUp ekosisteminin 58 önemli isminin oylarıyla seçilen Türkiye’nin en başarılı girişimleri dün yapılan törenle açıklandı. Üç sene önce girişimci Nazım Salur tarafından kurulan, taksicilerle yolcuları buluşturarak hızlı, kolay ve güvenli seyahat ortamı sunan BiTaksi, Türkiye’nin en başarılı StartUp şirketi seçildi. Nazım Salur’un henüz altı ay önce faaliyete geçirdiği ve yüzlerce ürünü 7/24 istenilen noktaya ortalama 10 dakikada getiren bir diğer girişimi Getir ise en başarılı dördüncü
StartUp oldu.
 
Her iki ödülü Pegasus Yönetim Kurulu ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’dan alan Nazım Salur, törende yaptığı konuşmada BiTaksi ve Getir gibi uygulamaların cep telefonlarını hayatın uzaktan kumandası haline getirdiğini vurguladı. BiTaksi’de dünyada daha önce başlamış bir teknolojiyi Türkiye’ye uygun ve daha iyi olarak yaptıklarını, Getir’de ise dünyada daha henüz kimsenin yapmadığı bir işi başarıyla ilk olarak ortaya çıkardıklarını söyledi.
 
Zaman çok değerli
Salur “BiTaksi uygulaması ile yaklaşık 15 dakika süren ve tanımsız olan sürücü-yolcu ilişkisini tanımlı hale getirerek güven ortamı oluşturan bir platform kurduk. Taksi yolculuklarında nakit haricinde kredi kartı ve farklı dijital ödeme seçenekleri sunduk. Getir’i ise BiTaksi’nin mevcut başarısının verdiği cesaretle ve yüzlerce temel ihtiyaç maddesini tüketicilere çok hızlı götürebileceğimiz fikriyle Temmuz ayında hizmete açtık” dedi.
 
Dünyaya açılacağız
Nazım Salur konuşmasında günümüzde özellikle büyük şehirlerde bir çok insan için zamanın paradan daha değerli hale geldiğini vurguladı. “Artık teknoloji günlük hayattaki düzeni değiştirmek için kullanılıyor. Mobilde önce hava durumuna baktık, piyasaları inceledik, oyun oynadık. Bunlar hep insan ile teknolojinin karşı karşıya geldiği şeylerdi ve tek yönlüydü. Bugün örneğin Getir’de de BiTaksi’de de yaptığımız şey, tek yönlü değil, çift yönlü... Mobil uygulamayı, gerçek hayata indirgiyoruz. Mobilde işlerin yüzde 97’si yapılmayı bekliyor. Mobil alanda Türkiye’nin önünde büyük bir fırsat var. Getir’i önümüzdeki yıllarda dünyanın birçok büyük şehrine taşımayı planlıyoruz. Öncelikli hedefimiz yurtdışı ağı oluşturmak ve buralarda başarılı olmak” dedi.
 
ETİKETLER : BiTaksi Getir Nazım Salur

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics