Girişimcilik 17 OCAK 2013 / 11:43

Endeavor adayları belli olduEndeavor Türkiye Ofisi,  Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’ne Türkiye’den katılacak iki şirketi belirledi. Değerlendirmeye alınan dört girişimci arasından seçilen Gezlong Kurucusu Kaan Aykaç ve Kobimaster Kurucusu Murat Özler, Endeavor Girişimcisi olabilmek için Türkiye’yi temsilen Mart 2013’te Atina’da düzenlenecek Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’ne katılacak.

Endeavor Türkiye Girişimci Seçim Süreci dahilinde 18. Endeavor Ülke Jürisi İstanbul’da 16 Ocak Çarşamba günü Endeavor Türkiye ofisinde gerçekleşti. Endeavor Danışma Kurulu Üyeleri Arkan & Ergin JPA International Kurumsal Finans Ortağı Doğan Taşkent, Advent International Fon Yöneticisi Kayrıl Karabeyoğlu, Microsoft EMEA Devlet ve Özel Sektör Teknoloji Ortaklıkları Direktörü Mustafa Kılıçaslan, Pro-Ad Media Solutions Kurucusu Ziya Alemdar, Baltaş Group Kurucu Ortağı Zuhal Baltaş ve Intel Capital Direktörü Barış Aksoy’dan oluşan panelistler Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde Türkiye’yi temsil edecek adayları belirledi. Soru cevap şekilde geçen mülakatlar ardından yapılan jüri oylamasında girişimci ruhu, iş modeli ve rol model etkileri dikkate alınarak değerlendirilen Gezlong Kurucusu Kaan Aykaç ve Kobimaster Kurucusu Murat Özler Endeavor Ülke Adayı oldu.

Gezlong, girişimci Kaan Aykaç tarafından 2011 senesinde kuruldu. Gezlong Türkiye pazarındaki kullanıcıların seyahat tercihlerine yönelik yurtdışı ve yurtiçi online konaklama rezervasyon hizmetlerini, en iyi online kullanıcı deneyimini yaratarak sunmayı hedefliyor.  Türkiye’de lider online konaklama rezervasyonu sitesi olmayı hedefleyen Gezlong, 120 binin üzerinde üyeye sahip olmakla birlikte 2013 sene sonunda binden fazla konaklama, transfer ve tur seçeneği sunmayı amaçlıyor.

Kobimaster, 2003 senesinde Murat Özler tarafından kuruldu.  Kobimaster, Armain Teknoloji bünyesinde e-ticaret yazılım ve servisleri sunan bir teknoloji şirketidir.  Online veya offline mağazası bulunup online bir kanal yaratmak isteyen firmalara kurulum, destek ve entegrasyon gibi farklı hizmetler sunan Kobimaster’ı 2000’den fazla e-ticaret sitesi kullanmaktadır. İzmir’de kurulan ve 2003 yılında yazılımı geliştirmeye başlayan Murat Özler ve Kürşat Özler, ilk satışlarını 2006 yılında yaptıktan sonra 2010 yılında da İstanbul ofisini açmışlar ve operasyonlarının bir bölümünü oraya almışlardır.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics