Girişimcilik 15 OCAK 2016 / 11:40

Girişimciler, ABD’de yatırımcılarla buluşuyor

İTÜ ARI Teknokent’in teknoloji firmalarının Amerika pazarına açılmasını destekleyen “İTÜ GATE Uluslararası Hızlandırma Programı” üçüncü kez düzenliyor. Programa katılmaya hak kazanarak, 1 Ocak 2016 itibarıyla Amerika’ya giden dokuz teknoloji firması, Amerika’da kalacakları 1 aylık süre boyunca müşteri ve yatırımcılarla bir araya gelmeye hazırlanıyor.
Programa dahil olan firmalar perakende sektöründen, çağrı merkezlerine, sigortadan gayrimenkule kadar birçok alanda teknoloji çözümleri üretiyor. Türkiye’de aldıkları iki aylık eğitimin ardından,programın Amerika ayağında İTÜ ARI Teknokent’in ofislerinin yer aldığı Amerika’nın önemli  girişimcilik merkezleri Chicago 1871 ve San Francisco Galvanize’da yatırımcı ve potansiyel iş ortaklarıyla buluşuyor. İTÜ GATE Uluslararası Hızlandırma Programı’na katılacak dokuz firma ise şu şekilde sıralandı:
 
Alotech: Bulut hizmetleriyle çağrı merkezlerine esneklik, maliyet avantajı, yönetim ve kullanım kolaylığı kazandırmayı hedefliyor. (alotech.com.tr )
 
OBASE:  Detailer adlı ürünüyle perakende sektöründe , stok fazlasını azaltma, satış, müşteri sayısı, müşteri sürekliliği, işgücü verimliliğini artırmayı amaçlıyor.  (www.obase.com )
 
ODC İş Çözümleri Danışmanlık Ticaret AŞ: SmartMessage ürünü ile kullanıcıların tek bir ara yüz üzerinden tüm kampanyalarını yönetebileceği, veritabanında etkin bir filtreleme ile grup mesajlarını anında veya zaman planlı gönderebileceği ‘’merkezi’' bir çözüm sunuyor. (www.odc.com.tr )
 
Mekansal İşler: UrbanStat platformu ile sigorta, gayrimenkul ve mekansal analitik sektörlerinde büyük kurumların maliyetlerini düşürmeyi planlıyor. (en.mekansalisler.com / www.urbanstat.com)
 
LA Software Group: Şirketlerin maliyetlerini optimize etmesini, karlılıklarını artırmasını ve hızlı değer yaratımını sağlayan uzman çözümler sunuyor. (www.la.com.tr )
 
Wordego: İnternet reklamcıları ve web yayıncılarının gerçek zamanlı  dijital reklam alışverişi yapabilmelerini sağlayan bir online reklam networkü sunuyor.(www.wordego.com)
 
SFS AŞ: Sigorta Sektörü için yazılım geliştirme, danışmanlık ve bilişim hizmetleri sağlıyor. (www.sfs.com.tr)
 
BARN Teknoloji Ticaret AŞ: Geliştirdiği 10xZone ürünü ile gıda sektöründe yer alan küçük ölçekli firmalara yönelik  sadakat ve ödül programları düzenleyerek, müşteri bağlılığını artırmayı hedefliyor. (www.10xzone.com )
 
Monument Labs, Inc.: Monument, resim ve videoların tek bir yerde depolanarak otomatik organize edilmesini sağlayan bir akıllı depolama ürünü sunuyor. (getmonument.com)
 
Medyadan yoğun ilgi
İTÜ GATE Uluslararası Girişimci Hızlandırma Programı kapsamında Chicago’da bulunan 9 teknoloji firması, Amerikan basınından yoğun ilgi görüyor. İTÜ ARI Teknokent’in, yerli teknoloji firmalarını Amerikalı girişimcilerle buluşturduğu etkinlik Chicago’da tüm hızıyla sürerken, potansiyel yatırımcılar kadar Amerikalı gazeteciler de Türkiye’den 9 firmayı mercek altına aldı.
 
Amerika’nın en önemli girişimcilik merkezi Chicago 1871’de bulunan İTÜ ARI Teknokent ofisinde görücüye çıkan yerli firmalar, perakendeden çağrı merkezine, sigortacılıktan gayrimenkule kadar farkı alanlarda teknoloji çözümleri üretiyor.
 
İTÜ GATE Uluslararası Girişimci Hızlandırma Programı ve firmaların günlük toplantılarından, sosyal yaşamlarına kadar Amerika serüveni; http://itugate.com/tr/category/blog-tr/ blog sayfasından takip edilebiliyor. Ayrıca her akşam Türkiye saati ile 20.00’de Chicago’dan yapılan canlı yayın livestream.com/banttancanli/itugate linkinden izlenebiliyor. Dileyen izleyiciler canlı yayına ITU GATE Facebook hesabından veya #StartupaSor hashtag’i ile Twitter‘dan sorularıyla da katılabiliyor.
 
ETİKETLER : İTÜ ARI Teknokent

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics