Girişimcilik 22 NİSAN 2014 / 15:07

Girişimciler son etapta

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün üniversiteli girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirebilmesi için fırsatlar sağlayan EnterPrize Girişimcilik Yarışması’nda son etaba gelindi. Yarışma etapları boyunca çeşitli eğitimlerden ve mentorluk desteğinden yararlanarak finale kalan 10 grup, final sunumlarını 2 Mayıs tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirecekler.

Denizbank, e-tohum, SAP ve FTNT ana sponsorluğunda, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü organizatörlüğünde sürdürülmekte olan EnterPrize Girişimcilik Yarışması’nda, 28 Ekim – 6 Aralık tarihlerinde İdealem platformu üzerinden alınan 451 iş fikri arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda en başarılı 10 grup belirlendi. Bu 10 grup Girişim Fabrikası tarafından 6 haftalık bir eğitim almanın yanı sıra Nevzat Aydın, Sina Afra, Fatih İşbecer, Alemşah Öztürk gibi profesyonel isimlerle altı hafta boyunca çalışma imkanı buldular.

EnterPrize Girişimcillik Yarışması’nın son etabında başta Hasan Aslanoba, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Ülker ve Abdullah Orhun Kaya olmak üzere pek çok girişimcilik ekosistemi mensubu önünde gerçekleşecek final sunumlarının ardından kazanan proje 75.000 TL ile ödüllendirilecek. Girişim Fabrikası, İTÜ Tekno Arıkent, Inveon ve Başakşehir Livinglab sponsorluğunda 10 grubun tamamına 6 ay boyunca ofis desteği verilmesinin yanı sıra e-tohum, SAP, Arçelik, Biskrem, BUBA, Deriş Patent ve LCW tarafından gruplara verilecek olan sürpriz ödüller sahibini bulacak. Ayrıca gruplar 2 Mayıs gününde salonda hazır bulunacak olan melek yatırımcılar tarafından projelerinin hayata geçmesi noktasında yatırım almak için yarışacaklar.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics