Girişimcilik 18 TEMMUZ 2014 / 13:29

Girişimciler Vodafone ile büyüyor

Vodafone Türkiye’nin Önce Kadın Programı ile tanışınca hayatı değişen Mersinli kadın girişimci Muazzes Özer, kendi mağazasını açtı. Vodafone Türkiye’nin Mersin’de düzenlediği iftar yemeğine katılan Muazzes Özer, Mezitli Belediyesi’nin desteğiyle açtığı mağaza ile ilgili planlarını ve hedeflerini anlattı. Vodafone’nun Önce Kadın İlan Servisi’nin hayatını değiştirdiğini belirten Özer, açtığı mağazada sadece kendi ürünlerini değil, çok sayıda kadının ürünlerini satarak gelirlerine katkıda bulunacağını söyledi.

“Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında çalışan Vodafone, bu vizyon çerçevesinde Mersin’de gerçekleştirdiği yatırımlarını açıkladı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel ve Vodafone Türkiye’nin geliştirdiği sosyal iş modeli Önce Kadın programıyla başarısını uluslararası platformlarda kanıtlayan Mersinli girişimci Muazzes Özer’in katılımıyla Mersin’de iftar yemeği düzenlendi.

Yemekte Hasan Süel, Mersin’de gerçekleştirdikleri ekonomik ve sosyal yatırımları açıklarken, Önce Kadın İlan Servisiyle başlayan girişimcilik serüveninde emin adımlarla ilerleyen Muazzes Özer de, başarı hikâyesini ve yeni projelerini paylaştı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, şunları söyledi:

“Tüm projelerimizin merkezine yerleştirdiğimiz sürdürülebilirlik prensibi doğrultusunda; eğitim, kadın ve engelli özelinde ülkemizi sürdürülebilir yarınlara taşımayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, geçtiğimiz sene sosyal iş modelimiz ‘Önce Kadın Programı’nı başlattık. Nisan 2013’de başlattığımız programdan ilk 9 ay içinde 75 bin kadın müşterimiz yararlandı. Programın ana unsurlarından biri olan ‘Önce Kadın İlan Servisi’ne ilk 9 ayda konulan 4 bin 700 ilan 240 bini aşkın insan tarafından görüldü. Muazzes Özer, Önce Kadın programına katılmadan önce, Mersin ve çevre köylere seyahat ederek ürünlerini satmaya yoğun çaba harcıyordu. Şimdi ise uluslararası platformlarda başarı hikâyesini paylaşan, kendi açtığı mağazasıyla yeni Muazzes’lere fırsatlar sunan bir girişimci.”

Önce Kadın Programı ile geliştirdiği işini yeni mağazası ile büyüten Muazzes Özer de şu şekilde konuştu:

“Önce Kadın İlan Servisi sayesinde satışlarım yaklaşık yüzde 500 arttı. Daha dün köy köy ürünlerimi satmak için dolaşırken Önce İlan Servisi sayesinde büyüttüğüm işi Mezitli Belediyesi’nin de desteğiyle mağaza açacak duruma getirdim. Mezitli Belediyesi ile yeni dükkân dışında ürünlerimi satacağım Belediye Köy Pazarı projemiz de var. Ayrıca Mezitli Halk Eğitim Merkezi ile dokuma dersi vereceğim halk eğitim merkezi açma projesi geliştiriyoruz.”

Mersin yatırımları hız kesmiyor

Vodafone, Dijital Dönüşüm Hareketi’nin ilanı ile 2013-14 mali yılının son 6 ayında toplam 566 milyon TL yatırım yaptı. Akdeniz Bölgesi’nin önemli bir istihdam merkezi olan liman kenti Mersin, güçlü ekonomik potansiyeliyle Vodafone Türkiye’nin yatırım yaptığı iller arasında yer alıyor. Son 3 yılda Mersin’e 33 milyon TL yatırım yapan Vodafone, Mersin’de gerek doğrudan gerekse dolaylı olarak 550 kişiye istihdam sağlıyor.

Vodafone, 63’ü bulan satış noktası ve istihdam imkanları dışında, Muazzes Özer’e teşvik olan Önce Kadın Programı gibi çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle de Mersin halkına eğitim olanakları sunuyor. Türkiye Vodafone Vakfı tarafından MEB&AÇEV işbirliğinde yürütülen “Geleceğe İlk Adım Projesi” kapsamında Mersin’de 1, Akdeniz Bölgesi’nde 58 anasınıfı bulunuyor. Proje kapsamında 2009 yılından bugüne Mersin’de 102, Akdeniz Bölgesi’nde 8 bin 722 öğrencinin okul öncesi eğitim almasına destek verildi. “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” projesi kapsamında ise Mersin’de 9 bin 351, Akdeniz Bölgesi’nde 54 bin 830 gence ücretsiz bilgisayar eğitimi sağlandı.

 
ETİKETLER : Vodafone Türkiye

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics