Girişimcilik 06 ŞUBAT 2014 / 15:35

Girişimcilere destek PİLOTT'tan

Türk Telekom’un girişimcileri desteklemek, girişimcilik ekosistemini büyütmek ve girişimcilerle işbirliği yapmak üzere başlattığı “PİLOTT - Girişimleri Hızlandırma Programı”nın ilki tamamlandı. 382 adet başvurunun geldiği programın sonunda 100 bin TL’lik girişim sermayesini almaya hak kazanan şirket MobiRoller olurken, en başarılı üç ekip olarak MobiRoller, cubic.fm ve PEAK Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazandı.

Programda, başvurular 9 Eylül – 20 Ekim 2013 tarihleri arasında alındı. Girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği PİLOTT programı için gelen başvurular ilgili Türk Telekom yöneticileri tarafından değerlendirildi ve PİLOTT’a devam etmeye hak kazanan 11 ekip belirlendi.

Her ekibe çekirdek sermaye

PİLOTT süresince ekiplere 10 bin TL çekirdek sermaye, Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nde ofis alanı, Türk Telekom yöneticileri ve iş dünyasının önde gelen girişimci ve yatırımcılarından mentorluk ve yönetim danışmanlığı ile girişimcilere özel tasarlanmış eğitim imkanları sunuldu.

12 hafta süren ikinci faz boyunca ekipler, potansiyel müşterilerinden geribildirim toplamaya, mentorlarıyla beraber işbirliği modelleri üzerinde çalışmaya ve prototip ürünlerini geliştirmeye devam etti. Ekipler program süresince her cuma yapılan “PİLOTT Mentor Oturumları”nda, Türk Telekom yöneticilerinden, Türkiye’nin önde gelen girişimci ve yatırımcılardan geribildirim alma fırsatı buldular. Girişimler “PİLOTT Yatırımcı Oturumu”nda yatırımcılarla bir araya gelerek onlara sunum yapma imkanı elde ettiler.

Silikon Vadisi'ne ziyaret zamanı 

12 haftalık maratonun sonunda, 24 Ocak 2014’te Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Gökhan Kayalıbay, Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca ve ilgili birimlerin yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen PİLOTT Demo Günü’nde, 11 ekip 5’er dakikalık sunumlarında girişimlerini anlatmaya ve ana fonksiyonlara sahip ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Türk Telekom jürisinin yaptığı değerlendirme sonucunda 100 bin TL’lik girişim sermayesi desteğini almaya hak kazanan ekip, bireysel ve kurumsal kullanıcıların pratik, hızlı ve ekonomik bir şekilde mobil uygulamalarını oluşturmalarına imkan veren servis olarak yazılım (SaaS) tabanlı uygulama platformu MobiRoller oldu. Program kapsamında ilk üçe giren ekipler MobiRoller, cubic.fm ve PEAK Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazandı.

 

 

 
ETİKETLER : Türk Telekom
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN