Girişimcilik 07 OCAK 2014 / 09:54

Girişimcilik ekosistemi genişliyor

Rhea Finansal Hizmetler Grubu bünyesinde, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve girişimciliğin çok boyutlu desteklenmesi amacıyla Rhea Akademi kuruldu.

Rhea Akademi’nin faaliyete geçişine ilişkin bir açıklama yapan Rhea Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Onur Takmak, ülkemizin ekonomik büyümesi ve kalkınması için özelde şirketlerin genelde ise ülkenin uluslararası rekabet gücünün artırılmasının önemine dikkat çekerek, “İnovasyon, rekabet gücünün artırılması açısından kilit öneme sahip. Teknolojik inovasyona yönelik girişimcilik çabalarını desteklemek ve bu alanda yatırımcı vasfıyla sahip olduğumuz tecrübeleri paylaşabilmek amacıyla kurduğumuz Rhea Akademi’nin ülkemize ve girişim dünyasına hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. Takmak, açıklamasını şöyle dürdürdü:

“Girişimciliğin olduğu her yerde Rhea da var. Fikir düzeyinden büyüme odaklılara kadar girişimcilere ve girişim şirketlerine destek sağlamaya devam edeceğiz. Eğitim ve bilgi ihtiyaçlarının karşılanmasından know-how paylaşımına, gelecek vaat eden şirketler için fon yaratmaktan onlara doğrudan yatırım yapmaya kadar tüm alanlarda etkinliğimizi artırmaya kararlıyız. Girişimcilik ekosisteminin önemli bir tamamlayıcı parçası olan girişim sermayesi mevzuatında uzun süredir beklediğimiz gelişmelere paralel olarak yeni adımlar atmaya hazırlanıyoruz.”

Rhea Akademi’nin bu hedefler doğrultusunda ilk kurumsal işbirliğini önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeye hazırlandığını ifade eden Takmak, “Rhea Akademi, bu yöndeki çabalarımızda yeni bir kilometre taşı olacak” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN