Girişimcilik 18 KASIM 2015 / 15:41

Hedef; yeni projelere 5 milyon TL yatırım

Yeni girişim ve girişimcileri desteklemek hedefiyle kurduğu kuluçka merkezini hızla büyüten GD Holding, 2016 yılında girişimcilere 5 milyon TL destek vermeye hazırlanıyor. GD Holding, bünyesinde bulunan Eleman.net, Serieleman.com, Pro-Safe, TRCRM, Dersverir.com ve Takım Takip gibi markaları büyütürken, bir yandan da yeni yatırımlara ilişkin planlamalarını sürdürüyor.
GD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, “Biz yatırım ve kuluçka merkezini kendi geliştirdiğimiz özel bir modelde bir araya getiriyoruz” dedi ve şöyle devam etti:
“Türkiye’de girişimcilik sürekli gündemde, ama 30 yaşın üzeri kişiler girişimciliğe sıcak bakmıyorlar. Çünkü çeşitli nedenlerle risk almaktan çekiniyorlar. Bizim modelimiz hem sunduğu desteklerle hem de projeleri gelir getirebilecek aşamaya hızla taşıması sayesinde riskleri ortadan kaldırıyor. GD Holding kuluçka merkezine bugüne kadar bin 500 civarında proje başvurusu ulaştı. Bu başvuruların yüzde 95’i 30 yaş altı girişimcilerden geldi. Gençlerimiz bizim için önemli ama iş dünyasında deneyimli 30 yaş üzeri girişimcilere de kapılarımız açık.”
GD Holding bünyesindeki kuluçka merkezine kabul edilen projelere 2015 yılında 3 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptıklarını belirten Duyarlar, “2016 yılı hedefimiz yeni projelere 5 milyon TL yatırım gerçekleştirmek. Sağladığımız özel model ve çalışma ortamı ile girişimler hızlı gelişiyor. Bu nedenle yatırım tutarımızı bu rakamın üzerine çıkarmayı düşünebiliriz” dedi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics