Girişimcilik 28 ŞUBAT 2014 / 17:10

İş melekleri artık Boğaziçi'nde

Finansman arayışı olan girişimcilerle yüksek büyüme potansiyeline sahip girişim arayışında olan melek yatırımcıları bir araya getiren BUBA (BUMED Business Angels) faaliyete başladı.

BÜMED(Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) tarafından Garanti Bankası ve Vodafone Türkiye stratejik ortaklığı ile kurulan BUBA, Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlayarak Türk ekonomisine yen iş ve işletmeler kazandırmak amacıyla çalışmalarına başladığını duyurdu. BUBA’nın tanıtımına Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Gülay Barbarosoğlu, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, BÜMED Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Zihnioğlu ve BUBA Başkanı Timuçin Bilgör katıldı.

BUBa, girişimcilere yönelik finansman modelleri için Garanti Bankası, teknolojik altyapı ve destek tarafında ise Vodafone Türkiye ile stratejik ortaklık yapıyor. Aynı zamanda Egon Zehnder ile ortaklaşa planlayacağı mentorluk ve takım çalışmaları ile de ilk olmayı amaçlıyor.

 

Konuşmasında Türkiye'de son 30 yılda bilimsel yayın sayısının ve kalitesinin arttığını,, dünyada yayın sayısını artırmada hamle yapmış ikinci büyük ülke olduğumuzu belirten Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Gülay Barbarosoğlu, bu araştırmaları ürüne dönüştürme konusunda diğer ülkelere göre oldukça geride olduğumuza, bunun ancak girişimciliğin yatırımcılarla bulunmasıyla mümkün olacağını belirtti.
ETİKETLER : BÜMED

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics