Girişimcilik 09 OCAK 2013 / 10:27

Kim bir milyon dolar ister ?

Dr. Joachim Behrendt tarafından kurulan BIC Angel Investments bir milyon dolarlık yatırım hedefiyle çalışmalarına başladı. BIC Angel Investments girişimcilere ihtiyaç duydukları maddi kaynağın yanı sıra finans, muhasebe, yönetim, iş stratejileri, BT ve e-ticaret çözümleri, insan kaynakları, dijital ajans hizmetleri, sosyal medya yönetimi, halkla ilişkiler gibi profesyonel hizmetleri de sağlayacak.  

2013 yılında beş projeye yatırım yapmayı planlayan BIC Angel Investments, elektronik ticaret, mobil çözümler, sosyal medya ve BT projelerine destek vermeyi hedefliyor. Her proje için yatırım miktarı 50 bin ile 200 bin dolar arasında değişecek.  

Girişimcinin ihtiyaç duyduğu her alanda profesyonel destek

Araştırmalara göre yeni kurulan şirketlerin başarısızlıkla sonuçlanmasının temel nedenleri arasında yönetim deneyiminin ve pazar bilgisinin eksikliğinin yer aldığını ifade eden Joachim Behrendt, BIC Angel Investments şirketinin diğer melek yatırımcı şirketlerden farklı olarak girişimcilere finans, muhasebe, denetim gibi idari hizmetlerle kurumsallaşmalarına ve yapılandırılmalarına katkıda bulunacağını söyledi.

Joachim Behrendt, BIC Angel Investments olarak yalnızca gerekli maddi kaynağı sağlamakla yetinmeyeceklerini, girişimcilerin iş stratejilerini geliştirmek ve uygulamak için pazarlama, BT desteği, sosyal medya yönetimi ve halkla ilişkiler gibi profesyonel hizmetlerden de faydalanabileceklerini belirtti. Behrendt yatırım yapacakları girişimlerde icra yetkisi olmayan bir yönetici olarak aktif bir rol alacak olmasının yapacağı yatırımlara değer katacağının da altını çizdi.

Türkiye’de girişimci ruhu  melek yatırımcılık ile katlanarak büyüyecek

Elektronik ticaret, mobil çözümler, sosyal medya ve BT projelerinde Türkiye’yi inanılmaz hızlı ve başarılı büyüyen bir pazar olarak değerlendiren Behrendt, son zamanlarda uluslararası girişim sermayesi fonlarının da Türkiye’ye girmesinin bu tespitini destekler nitelikte olduğunu belirtti.  Melek yatırımcılık eko sisteminin gün geçtikçe geliştiğini, akademik ve pratik bilgilerle donatılmış yeni yatırımcılar ve gelen teşvikler ile birlikte sektörün önümüzdeki senelerde katlanarak büyüyeceğini söyledi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics