Girişimcilik 19 OCAK 2016 / 11:10

Silikon Vadisi'nden dünyaya açılma fırsatı

Silikon Vadisi merkezli olan ve dünyadaki bin 500 girişim şirketine yaklaşık 200 milyon dolar yatırım yapan erken aşama yatırım fonu 500 Startups’ın CEO’su Dave McClure, 5 Türk yatırımcıyı Silikon Vadisi’nde ağırlamak ve deneyimlerini paylaşmak istediklerini açıkladı. 500 Startups ve dünyanın en saygın eğitim kurumlarından Stanford Üniversitesi ortaklığıyla 8-19 Şubat tarihleri arasında Silikon Vadisi’nde düzenlenecek olan “Venture Capital Unlocked: Secrets of Silicon Valley Investing” eğitimlerine dünya genelinden katılacak 10 özel yatırımcıdan 5’i bu sene Türkiye’den olacak.
500 Startups ve Stanford Üniversitesi ile birlikte Silikon Vadisi’nde gerçekleştirilecek "Venture Capital Unlocked: Secrets of Silicon Valley Investing" eğitimleri kapsamında katılımcılar, konusunda uzmanlardan melek/VC yatırımcılık eğitimi alacak. Stanford akademisyenleri, Dave McClure başta olmak üzere 500 Startups kurucularının da aralarında bulunduğu eğitmen kadrosu ile 8-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik için Türkiye adına 5 kişilik özel kontenjan ayrıldı.
 
Öğrendiklerimizi paylaşmak istiyoruz
Programda katılımcılar, iç görülerden ve doğru araçlardan faydalanarak dealflow oluşturma, Tim Draper gibi yatırımcılık dünyasının en önemli isimleriyle tanışma, Google Ventures ve Andreesen Horowitz'i ziyaret etme ve 500 Startups Preview ile Demo Day'e katılma fırsatı yakalayacak. Ayrıca Türkiye’den gelen katılımcılar, yatırımcı ve eğitmenlerle birlikte Silikon Vadisi'nde zaman geçirirken, gerçek zamanlı vaka analizleri ile çalışarak girişimcilerin sunumlarını değerlendirecek ve en önemli metrikler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilecek.
500 Startups kurucularından Dave McClure, konuyla ilgili olarak; "Türkiye girişimcilik ve yatırımcılık ekosisteminin gelişmesine katkıda bulunmak; Silikon Vadisi ile Türkiye arasında köprü oluşturmak için zamanımızı ve tüm kaynaklarımızı her zaman sonuna kadar açacağız. Sağlıklı bir ekosistem gelişimi için Türkiye'den başarılı girişimci çıkarmak kadar, başarılı yatırımcılar çıkması gerekiyor. 5 sene içinde sistematik bir şekilde bin 500 yatırım yaptık ve öğrendiklerimizi Türk yatırımcılarla paylaşmak istiyoruz" dedi. 
500 Startups İstanbul fonunun kurucularından Erhan Erdoğan, "Türkiye fonumuza ilk aylarda gelen girişimci ve yatırımcı ilgisi sonrasında 500 Startups Türkiye fonumuzun hedefini arttırma ve yerel ekibimizi büyütme kararı aldık. İstanbul'un çok yakın bir gelecekte geniş bölgedeki ülkelerden girişimci ve yatırımcıların geleceği bir merkeze dönüşeceğine inanıyoruz ve bu misyona liderlik etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Stanford eğitim programımızdan faydalanacak yatırımcılar Türkiye'nin teknoloji geleceğine yön verecek kişiler olacaklar" yorumunu yaptı.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN