Girişimcilik 06 MAYIS 2013 / 13:31

telefonkilifim.com’a yurtdışından yatırım

Girişimcilere fırsat sunmak üzere yola çıkan melek yatırım şirketi  BIC Angel Investments, değerlendirmeye aldığı 130  projenin içinden telefonkilifim.com ile anlaştı.  İlk aşamada yapılan maddi yatırım 200 bin TL'lik yatırımla telefonkilifim.com aldığı destek ile alt yapısını güçlendirerek müşterilerine üst düzeyde hizmet sunacak.

Ocak 2012’de kurulan telefonkilifim.com internet üzerinden kişiye özel telefon kılıfı üretimi, koleksiyon ürünler, perakende satışa yönelik seri üretim ve teknoloji geliştirme alanlarında hizmet sunuyor. Telefonkilifim.com şirketlerle yaptıkları işbirlikleri ve geliştirdikleri teknolojilerle bulundukları sektördeki pazar paylarını yüzde 40'a çıkarmayı planlıyor.

BIC Angel Investments maddi yatırımın yanı sıra strateji ve iş geliştirme desteği, teknoloji ve tasarım alanında destek verecek.  Ayrıca uluslararası standartlarda muhasebe, insan kaynakları ve hukuk danışmanlığı hizmeti sunulacak. İlk aşamada yapılacak maddi yatırımın toplam boyutu 200 bin TL. Destek verilecek alanlar arasında öncelikli olarak web sitesi, mobil uygulama, sayısal pazarlama, halkla ilişkiler, şirket performans takibi, iş geliştirme yer alacak.

Telefonkilifim.com Türkiye için yenilikçi bir iş modeli

BIC Angel Investments Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şimdiye kadar görüştüğümüz 130’un üstünde proje arasından girişimci ekibin potansiyeli, iş modeli ve elde edilen başarılar ve hedeflenen pazar anlamında en beğendiğimiz projelerden bir tanesi telefonkilifim.com’du. Bu ekiple sinerji yaratabileceğimiz ve katkı sağlayabileceğimiz birçok alanın da bulunduğunu düşünerek yatırım yapma kararı aldık. Telefonkilifim.com BIC olarak gerçekleştirdiğimiz ilk yatırım oldu ve hızlı bir şekilde yatırımlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz. Verdiğimiz aktif destek, yönetim tecrübesi paylaşımı, şirketin kurumsallaşması ve alt yapının da güçlendirilmesiyle beraber telefonkilifim.com’un pazarda yüksek bir performans göstermesini hedefliyoruz.”

Dünya'ya ‘Türkiye'de tasarlandı ve üretildi’ mesajını vereceğiz

Telefonkilifim.com’un kurucu ortakları Bulut Akışık ve Mert Özdal aldıkları yatırım desteği ile ilgili şunları söylediler: “Uzun süren yenilikçi proje çalışmalarımızın bu şekilde destek görmesi hem kendimiz adına hem de ülkemizden çıkacak bu tarzda girişimciler adına çok umut verici. Özellikle BIC Angel Investments gibi bir kuruluş tarafından desteklenen ilk proje olmak da bizim adımıza büyük bir gurur kaynağı oldu. Şu ana kadar her girişimcide olduğu gibi yenilikçi fikir ve azmi kapital ile birleştirme sıkıntısı yaşadık. İnanıyoruz ki bizim gibi birçok girişimci de aynı kısıtlamalar ile karşılaşıyor. Bu şekilde işbirlikleri ile alınan destek girişimciye hem yeni bir soluk hem de daha geniş bakış açısı kazandırıyor.  Şu ana kadar yaptığımız bütün çalışmalarda aynı imzayı kullandık: "Türkiye'de tasarlandı ve üretildi". İnanıyoruz ki BIC ile işbirliğimiz ile ürün ve teknolojilerimizi sadece Türkiye değil tüm dünyaya "Türkiye'de tasarlandı ve üretildi" parolası ile yayma şansı yakalayacağız.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics