Girişimcilik 12 OCAK 2018 / 10:47

Yenilikçi fikirler Android Akademi Demo Day’de buluştu

Toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler getiren mobil girişim projeleri Android Akademi Demo Day’de ödüllendirildi.

 

Google Türkiye ve Girişimcilik Vakfı öncülüğünde; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, General Mobile ve Türk Hava Yolları’nın desteğiyle düzenlenen Android Akademi programında final aşamasına gelindi. “Geleceği yazmaya başla” sloganıyla yola çıkan ve yazılım alanında eğitim gören üniversite öğrencilerinin girişimci ruhunu teşvik etmek için düzenlenen Android Akademi’de, toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler getiren  projeler ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini 11 Ocak 2018 tarihinde bir araya getiren Android Akademi Demo Day etkinliğinde ödüllendirildi.

 

Toplumsal sorunlara teknolojik çözümler

Android teknolojisini kullanarak Vatandaş Etkileşimi, Akıllı Şehirler ve Erişilebilirlik alanlarında yaşanan toplumsal sorunlara teknolojik çözümler üreten uygulamaların geliştirilmesi hedefiyle hayata geçirilen ve 120 başvurunun yapıldığı Android Akademi programı kapsamında, online mülakatların ardından belirlenen ekiplere yönelik eğitim ve mentorluk süreci 16–20 Ekim tarihleri arasında arasında gerçekleşti. Startup sunum eğitimleri ise 13-14 Kasım tarihlerinde verildi.

 

Finale kalan 8 Startup projenin sunumu, açılış konuşması Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan Demo Day etkinliğinde gerçekleşirken, jüri değerlendirmesinin ardından Android Akademi programında ilk üçe giren projeler açıklandı. Oylama sonrasında SensGreen, Car4Future ve ÇözümKent projeleri seçildi. Android Akademi programı kapsamında ilk üçe giren proje ekipleri San Francisco'da girişimcilik ekosistemi gezisinin yanı sıra ​devamlı mentorluk desteği almaya hak kazandı. Android Akademi ekiplere, uygulamalarını​ daha da geliştirmelerine yönelik destek sağlamaya devam edecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics