GÜNCEL 05 ŞUBAT 2018 / 11:59

​Dünyaya açılım sürecindeyiz

TÜSİAD-Koç Üniversitesi Ekonomik Araştırmalar Forumu (EAF), “2018 Yılında Türkiye Ekonomisi: Beklentiler ve Politika Önerileri” başlıklı bir panel düzenledi. TÜSİAD CEO’su Dr. Bahadır Kaleağası, açılış konuşmasında şunları ifade etti:

“Nesnelerin interneti, temiz enerji teknolojileri, genetik bilimi, yapay zeka ve kuantum bilgisayarı gibi devrimsel atılımlar yarının değil, bugünün ekonomik politikalarını belirlemeli. Kalıcı bir ekonomik büyüme için Türkiye’nin güç kaynakları bellidir: Demokrasi, hukuk devleti, makro-ekonomik disiplin, eğitime özgür düşünce temelli yatırım, insan ve doğa odaklı toplumsal kalkınma anlayışı ile desteklenen ekonomik büyüme, yatırım ortamı, girişimcilik ekosistemi ve istihdam politikaları ile bu milli menfaat çerçevesinde akıllı değerlendirilen bir AB ile entegrasyon ve dünyaya açılım süreci. “

Kaleağası’nın konuşmasının ardından TÜSİAD Başekonomisti Dr. Zümrüt İmamoğlu’nun moderatörlüğünde “2018 Yılında Türkiye Ekonomisi: Beklentiler ve Politika Önerileri” paneli düzenlendi. Panelde Yapı ve Kredi Bankası Başekonomisti Doç. Dr. Cevdet Akçay, ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez, Hürriyet Gazetesi yazarı Uğur Gürses ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selva Demiralp güncel ekonomik gelişmeleri değerlendirdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics