Sağlıkta Teknoloji Gündem 01 KASIM 2013 / 10:26

32.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açılıyor

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı; 690 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı,2- 10 Kasım tarihleri arasında kapılarını açacak. Prof. Dr. Sayın Taner Timur 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlenirken fuarın ana teması ise “Tarih: Geçmişteki Gelecek” olacak. Konuk ülke Çin Halk Cumhuriyeti 100’ün üzerinde yayıneviyle 2-5 Kasım 2013 tarihleri arasında Uluslararası Salon’ da yer alacak. Çin edebiyatının önemli isimleri fuarın konuğu olacak. Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Giriş ücreti 7 TL ancak öğrenci, öğretmen ve emeklilere ücretsiz olacak.

300den fazla etkinlik düzenlenecek olan fuar alanındaki çeşitli salonlarda gerçekleştirilecek etkinlikler içinde  Dünyada ve Türkiye’de yayıncılık sektörü ve telif hakları yönetimi, Uygarlığın ilerlemesi ve kalkınma yollarının keşfi, yeni İpek Yolu çağında iletişim ve işbirliği, Macar şiirleri, Uygarlığın ilerlemesi ve kalkınma yollarının keşfi, Eğitimde edebiyat yasakları ve şikayet konusu olarak kitap, Türkçe konuşmak, Sözün iki kanadı - Mehseti Ganjavi, Nigar Rafibeyli, Sevdiğim roman kahramanları, Sıcak Haziran, Zıtlıklar üzerine düşündüren modern bir çocuk romanı: Lataşiba, Marx, Benjamin, Adorno-sanat ve edebiyat, Öykünün saf ipeği Tomris Uyar / ölümünün 10. Yılında, Bir Türk filmi olarak kanser-kanserle iletişim, Gezi direnişi, tribünler ve futbolun sosyo-politiği, Fantastik edebiyatta hayal gücü ve yaratıcılık dikkati çekenlerden bazıları.

UNESCO tarafından kutlama ve anma programına alınan Piri Reis’in 1513 tarihli Dünya Haritası’ nın 500. yılı olarak TÜYAP ve Boyut Yayınları tarafından “Piri Reis: 500 Yaşında” sergisi kitapseverlerle buluşacak.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics