Sağlıkta Teknoloji Gündem 10 HAZİRAN 2012 / 15:10

Bilişim sektörüne yeni bir görev

56 yıldır ticaret hayatımızı şekillendiren Türk Ticaret Kanunu artık tarih oluyor. Eğer son anda bir değişiklik veya erteleme olmazsa 1 Temmuz günü uygulanmaya başlayacak olan yeni TTK, bilişim teknolojileriyle iç içe geçen iş hayatının mevzuatını da gündeme uygun hale getiriyor. Bu konuda İstanbul Ticaret Odası ile birlikte düzenlediğimiz “Yeni TTK ve Bilişim Uygulamaları” seminerine olan ilgi bizlere gösteriyor ki üç hafta sonra uygulanmaya başlayacak olan yeni mevzuat hakkında birçok şirketin ya bilgisi yok ya da bu konuda eksik bilgiye sahipler.
Yerli ve uluslararası danışmanlık şirketleri bu konuda şirketleri bilgilendirmeye çalışıyorlar. Fakat bu şirketler genellikle büyük ölçekli şirketler oluyorlar. Özellikle KOBİ katmanında yer alan şirketlerin ve bu kurumlara hizmet sunan müşavirlik şirketlerinin yönlendirilmeye ihtiyaçları var. İşte bu noktada yine iş dünyasının “görünmez kahramanları”na yani bilişim sektörüne büyük görevler düştüğünü unutmamak lazım.
Bu arada, seminer ile ilgili küçük bir not da iletmek istiyorum. Konuşmacılara en fazla sorulan sorulardan biri de bulut bilişimin yeni TTK’ya uyumu konusu oldu.
ETİKETLER : Gündem Sayı:875
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN