Sağlıkta Teknoloji Gündem 22 TEMMUZ 2011 / 13:40

e-Devlet hizmetlerini tanıyor muyuz?

DPT Bilgi Toplumu Dairesi tarafından açıklanan bilgi toplumu istatistikleri, vatandaşların e-devlet hizmetlerine rağbet etmediğini gösteriyor. Bunun nedeni olarak ise bilgisayar okuryazarlığının ve genişbant kullanımının yeterli seviyede olmaması gösteriliyor. Bu iki neden de yeterli derecede inandırıcı gelmiyor. İnternet kullanım oranları her geçen gün artıyor fakat bu artış e-Devlet hizmetlerinin kullanımına çok fazla yansımıyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu interneti sosyal medyaya erişim için kullanıyor. e-Devlet hizmetlerinden vatandaşın yeteri kadar bilgisi de yok.

Vatandaşı bilgilendirme ve bilinçlendirme kampanyaları ve bazı hizmetlerin zorunlu olarak elektronik ortamda yapılmasının sağlanması bu ilgiyi artıracaktır. Tabii bu arada hizmetlerin sunulduğu sitelerin de sürekli olarak aktif olması gerekiyor. Vatandaşların, ihtiyaç duydukları zaman bu sitelere girip de çalışmadığını görünce bir daha gelmediklerini unutmamak gerekiyor.
ETİKETLER : Gündem Sayı:831

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN