Sağlıkta Teknoloji Gündem 30 MART 2011 / 21:32

Sağlık Bilişim Zirvesi’nde gündem Bilişimle “Yeşil”lenen sağlık

SABİYAP’ın düzenlediği Sağlık Bilişim Zirvesi 13 - 14 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Etkinliğin ana teması Green IT ile oluşturulan Green Healthcares ve bulut bilişim mimarisinin sağlık sektörüne getirdiği yüksek seviyede enerji tasarrufu olacak.yesil2Sağlık Bilişim Zirvesi’11, sağlık bilişimi dünyasını bir araya getirmeyi hedefçliyor. Etkinlikte özellikle öne çıkacak konular, Green IT ile oluşturulan Green Healthcares ve bulut bilişim mimarisinin sağlık sektörüne getirdiği yüksek seviyede enerji tasarrufu olacak.

Sağlık Bilişim Zirvesi’11, bu yıl "Bilişimle Yeşeren Sağlık" sloganı ile hastanelerin yeşil bilişim altyapısı ile yeşil hastanelerin nasıl oluşabileceğini ve bulut mimarisi ile ne derece tasarruf edebileceğini katılımcılara aktarmayı hedefliyor.

Zirve, Ortadoğu, Afrika ve Balkan ülkelerini kapsayan uluslararası katılımcıları, Türk Siyasi, Kamu ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımlarla "Dünya Sağlık Bilişimcileri" buluşmasına ev sahipliği yapıyor olacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinde gelen sağlık sektörü karar vericileri Türkiye sayesinde Sağlık Sektöründeki teknolojik gelişmeleri 13-14 Mayıs 2011 Haliç Kongre Merkezinde görme fırsatı yakalayacaklar.

SABİYAP zirvede yeşil dijital hastane platformunu katılımcıların dikkatine sunacak. Yeşil Dijital Hastane Platformu bugüne kadar konuşulan gelecek teknolojilerini ve konseptlerini tek bir çatı altında 1500 metrekarelik alanda toplayarak gerçek zamanlı olarak işleyen bir hastane kompleksi olarak tanımlanıyor. Sayısal hastane platformu içerisinde sağlık, bilişim, mobilite, biyomedikal, telekom ve enerji sektöründeki son teknolojileri birbirleriyle bütünleşik çalışıyor şekilde katılımcıların ilgisine sunulacak.

Sağlık Bilişim Zirvesi’11, Ortadoğu, Afrika ve Balkan ülkelerini kapsayan uluslar arası katılımcıları, Türk Siyasi, Kamu ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımlar ile "Dünya Sağlık Bilişimcileri" buluşmasına ev sahipliği yapıyor olacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinde gelen Sağlık sektörü karar vericileri Türkiye sayesinde Sağlık Sektöründeki teknolojik gelişmeleri 13-14 Mayıs 2011 Haliç Kongre Merkezinde görme fırsatı yakalayacaklar.

Zirve ile ilgili program henüz kesinleşmemiş durumda. Program ile detaylı bilgileri  http://www.saglikbilisimzirvesi.org/program adresinden edinilebilir.yesil1Sağlık bilişimine özel ödül töreniSağlık Bilişim Zirvesi’11 içinde bu yıl bir ödül töreni de olacak. Altın Steteskop Ödül töreni, Türkiye'de ilk defa Sabiyap tarafından sağlık bilişim sektörüne özel 6 dalda düzenlenecek olan bir Ödül töreni. Ödüllere, ağlık sektöründe çalışan bir proje ekibinde projeyi yönetmiş ya da bir kısmının liderliğini yapmış, aşağıdaki kategorilere uyan tüm sağlık yöneticileri, doktor ve hemşireler katılabiliyor.

Yarışma kategorileri şöyle;

Sağlık Kuruluşlarında En İyi Web Site Ödülü
Sağlık sektöründe kullanıcı dostu, içerik açısından zengin ve hastaları düşünen en iyi web sitesini sektörün profesyonelleri değerlendirerek ödüllendirecekler.

Yılın Sağlık Bilişimcileri Ödülü

Sağlık sektöründe yıl içerisinde yapmış olduğu projelerle kurumuna ve sağlık sektörüne en üst düzeyde katkı sağlamış olan BT yöneticileri ödüllendirilecek.

Bilişim Dostu Doktor Ödülü

Sağlık sektöründe yıl içerisinde yapılmış ya da yapılması planlanan projelere hekim gözüyle en üst düzeyde katkı sağlayan ve sağlayacak olan bilişim dostu doktorları sağlık sektörünün liderleri ödüllendirecek.

Bilişim Dostu Hemşire Ödülü

Sağlık sektöründe yıl içerisinde yapılmış ve yapılması planlanan projelere hekim gözüyle en üst düzeyde katkı sağlayan ve sağlayacak olan bilişim dostu hemşireleri sağlık sektörünün liderleri ödüllendiriyor olacak.

Bilişim Dostu Sağlık Yöneticisi Ödülü

Sağlık sektöründe yıl içerisinde yapılmış ve yapılması planlanan projelere hekim gözüyle en üst düzeyde katkı sağlayan ve sağlayacak olan bilişim dostu hemşire yine sağlık sektörünün liderleri ödüllendirecek.

Bilişim Dostu Sağlık Çalışanı Ödülü

Hasta ilişkileri ve yapılanmaya verdiği bilişimsel destekle bulunduğu ortamda ses getiren sağlık personeline verilecek olan Bilişim Dostu Sağlık Çalışanı ödülü Altın Steteskop Ödül törenisinin son etabı olarak zirvede yer alacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics