Güvenlik 31 OCAK 2018 / 13:29

​Sophos Intercept, derin öğrenme teknolojilerini güncelledi

Sophos, yeni nesil tehditleri önlemeye yönelik güvenlik ürünü Intercept X’i geleneksel makine öğrenmesine kıyasla çok daha verimli çalışan ‘derin öğrenme’ teknolojisiyle güncelledi. Yeni güncellemeyle sezgisel tehdit algılama yeteneklerini çok daha ileri boyuta taşıyan Sophos Intercept X, yeni nesil tehdit önleme çözümleri arasında en başarılı tehdit algılama ve en az yanılma payına sahip oluşuyla öne çıkıyor.

Ağ ve uç nokta güvenliğinde dünyanın önde gelen şirketlerinden Sophos, yeni nesil tehdit algılama çözümü Intercept X’i yapay sinir ağlarından güç alan derin öğrenme teknolojisiyle güçlendirdi. Aktif saldırı önleme teknolojisi, gelişmiş uygulama izolasyonu ve fidye saldırılarına karşı sunduğu kapsamlı korumanın yanı sıra derin öğrenmenin gücünü de yanına alan Intercept X, henüz keşfedilmemiş tehditleri dahi açığa çıkarmada ve etkisiz hale getirmede görülmemiş bir başarı ortaya koyuyor.

Öngörüye dayalı güvenlik çözümlerinin, bilgi teknolojileri güvenliğinin geleceğine yön vereceğinin altını çizen Sophos Başkan Yardımcısı ve Ürünlerden Sorumlu Genel Müdürü Dan Schiappa, şunları söyledi:

“Endüstrinin lider yeni nesil güvenlik çözümü Intercept X’i yapay sinir ağlarına dayalı derin öğrenme teknolojisiyle donatarak büyük bir adım attık. Bu sayede şirket ve kurumlara yeni nesil saldırıların gerçekleşmesini beklemeden, saldırıyla karşılaşmadan önlem alma fırsatı sunuyoruz. Yeni Intercept X ile tüm organizasyonlar, mevcut stratejilerinden bağımsız olarak en gelişmiş yeni nesil güvenlik çözümüne sahip olacaklar.”Derin Öğrenmeyle Tehdidi Çok Daha Doğru ve Hızlı Tespit Ediyor

Derin öğrenme, makine tabanlı öğrenme teknolojilerinin günümüzde geldiği en uç noktayı simgeliyor. Gözlemlenebilen tehdit alanlarının tamamını dikkate alarak sürekli öğrenebilen bir yapı sunan bu sistem, görülmemiş büyüklükte ölçeklenebilir tespit modelleri kurgulanmasına olanak sağlıyor. Derin öğrenme sayesinde yüz milyonlarca olay ve örnek bir arada işlenerek, geleneksel makine öğrenme tekniklerine kıyasla daha doğru tespitlere çok daha hızlı ve düşük hata oranıyla ulaşmak mümkün oluyor.

Yetki hırsızlığı, son zamanlarda sistemlere kayıtlı bir kullanıcı gibi sızarak içerde rahatça gezinmek isteyen siber suçluların gözde yöntemleri arasında yer alıyor. Sophos Intercept X’in yeni sürümü, fidye yazılımı ve sistem açıklarının önlenmesine dair sunduğu yeniliklerin yanı sıra aktif saldırı girişimlerini boşa çıkaracak yetki hırsızlığını önleme özelliği de barındırıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics