Güvenlik 18 OCAK 2013 / 10:54

2012’nin Küresel Düşünürleri listesi açıklandı

Kaspersky Lab’in CEO’su ve kurucusu Eugene Kaspersky, Foreign Policy dergisi tarafından oluşturulan 2012’nin “İlk 100 Küresel Düşünürü” listesine seçildi.

Eugene Kaspersky’le birlikte listede, Barack Obama, Clinton, Bill Gates, Angela Merkel ve Warren Buffet gibi birçok önemli isim bulunuyor. Eugene Kaspersky, BT güvenliği farkındalığına olan katkısı, ekonomilere ve hükümetlere siber suçlar, siber savaşlar ve hacktivzm gibi eylemlerle ilgili çağrıları, kişisel güvenliğe yönelen ve sayısal çağın tanımlanmasını sağlayan tehditlerle ilgili önerileriyle bu prestijli listede yer almayı başardı.

“İlk 100 Küresel Düşünür” listesinde yer almasıyla ilgili olarak konuşan Eugene Kaspersky, “BT güvenliği, geçmişte ihmal edilen yeni bir küresel endişe. BT güvenliği sektörünün lideri olarak, günümüzün sürekli değişen tehdit görünümünün nabzını tutmak için gereken geniş uzmanlık alanına ve tehditlerle savaşmada küresel işbirliğinin aciliyeti ve genel öneminin bilincine sahibiz” dedi ve devam etti:
“Mesajımızı hükümetlere, işletmelere ve halka iletmek için bu konuları konuşmaya devam etmemizin son derece önemli olduğuna inanıyorum. Foreign Policy’nin ilk 100 küresel düşünürü arasında yer almış olmam, artık bu konuştuklarımızın küresel ölçekte de ciddiye alındığının ispatı. Bundan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum.”

Foreign Policy, “2012’nin Küresel Düşünürleri” listesinin tamamına www.foreignpolicy.com/2012globalthinkers adresinden ulaşabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics