Dosya Güvenlik 02 ŞUBAT 2015 / 09:50

Bazen ‘G’nin önemini unutuyoruz…

Teknolojinin gelişimi ve yaygınlaşması ile birlikte güvenlik tehditleri ve türleri de doğal olarak artıyor. Bu tehdit ve saldırılar teknoloji var oldukça da gündemde olmaya devam edecek. Kurum ve şirketlerimizin bir kısmı bu tehditlere karşı gerekli önlemleri alırken, bir kısmının ise ne yazık ki güvenliğin “g”sinden bile haberi yok ya da umurunda değil. Fakat o kurumlar, verileri bir şekilde yok olduğunda olayın vehametini fark ediyorlar.

Bilgisayarların ya da içindeki dosyaların kötü niyetli olarak şifrelenerek, kuruluşlardan bunun karşılığında fidye istendiği uygulama ve tehditler son dönemlerde hızla artıyor. Pek çok şirket bu saldırıya uğramış durumda. Bu tür saldırıları her gün biraz daha fazla duyuyoruz. Büyük birçok şirket güvenlik politikalarını belirlerken özellikle KOBİ’lerde bu farkındalığın eksik olduğu görülüyor.

 
ETİKETLER : 1007 Dosya güvenlik

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN