Güvenlik 11 ŞUBAT 2013 / 15:33

BlackBerry ve Trend Micro’dan anlaşma

Yapılan anlaşmaya göre, geliştiriciler tarafından BlackBerry World’e gönderilecek uygulamalar, Trend Micro’nun uygulama tarama servisinden geçecek.

BlackBerry, Trend Micro ile anlaşarak, BlackBerry müşterilerinin üçüncü parti uygulamalardaki olası özel hayatın gizliliği ve zararlı yazılım sorunlarına karşı koruma sağlayacağını duyurdu.

Trend Micro Mobile Application Reputation Service (Mobil Uygulama İtibar Hizmeti) sayesinde özel hayat gizliliğinin korunmasına ilişkin sorunların ve güvenlik endişelerinin birden fazla katmanda giderileceği açıklandı. Bulut tabanlı Trend Micro Mobile Application Reputation Service, BlackBerry World üzerinde halihazırda yer alan ve yeni bildirilecek uygulamaları zararlı yazılım barındırma ihtimaline karşı denetleyecek.

Üçüncü parti uygulamalardan kaynaklanabilecek özel hayatın gizliliğine karşı saldırılar ve güvenlik endişelerinin tespitinde daha kuvvetli olabilmek için BlackBerry, Trend Micro ile çalışmayı tercih ediyor” diyerek sözlerine başlayan BlackBerry Güvenlik Müdahale ve Tehdit Analizlerinden Sorumlu Direktör Adrian Stone şu şekilde konuştu: “Trend Micro’nun gelişmiş mobil tarama ve saptama yetenekleriyle, bizim içimizde yer alan uygulama analiz sistemi sayesinde, BlackBerry müşterilerine birden fazla katmanda güvenlik ve sigorta imkanı sunuyoruz. BlackBerry ve Trend Micro olarak inovatif ve kapsamlı koruma sağlayarak hızla artan mobil güvenlik endişelerine karşı BlackBerry müşterilerini koruyoruz.”

Zararlı ve yüksek risk barındıran mobil uygulama hacminin tüm endüstride yükselişte olduğu görülüyor. Bu sebeple BlackBerry’nin artan tehditlere karşı müşterilerini korumasını takdirle karşılıyoruz” diyen Trend Micro Kurumsal Gelişim ve İş Ortaklıklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kevin Simzer ise sözlerini şöyle sürdürdü: “Siber suçluların yeni platformlar ve uygulamaları hedefleme hızına bakıldığında Trend Micro ve BlackBerry arasındaki stratejik iş ortaklığı, son kullanıcıların güvenliğini sağlama açısından son derece doğal ve zamanında gerçekleşti. Bir araya gelen iki şirket, BlackBerry müşterilerinin mobil deneyimlerini geliştirerek güvence altına alacaktır.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics