Güvenlik 19 ŞUBAT 2014 / 10:12

Çevrimiçi erişimde üstün güvenlik dönemi

ESET, mobil cihazlardan şirket dosyalarına güvenli erişimi sağlayan ESET Secure Authentication uygulamasını güncelledi. ESET Global Satış ve Pazarlama Başkanı Ignacio Sbampato’ya göre, çift faktörlü kimlik doğrulamayı sağlayan bu ürünle şirketler, kritik iş uygulamalarına ultra güvenli erişim sağlayacak.

ESET Secure Authentication (ESA); yüksek güvenlikli mobil, çift faktörlü bir kimlik  doğrulama (2FA) uygulaması. ESET, İspanya Barcelona’da 24-27 Şubat tarihlerinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi vesilesiyle bu ürünün güncellenmiş sürümünü pazara sundu. ESET Secure Authentication, kimlik doğrulama sürecinde, ad/şifre kullanımına yeni bir güvenlik katmanı ekleyerek, çift katmanlı parola doğrulaması istiyor. Güncellenen ESA, daha geniş yelpazedeki uygulamalar ve veriler için güvenliği genişletiyor.

ESET Secure Authentication’ın ilk sürümü 2013 yılında piyasaya sürüldü ve pek çok şirketi, siber saldırıların ortaya çıkaracağı zararlardan korudu.

Güvensiz erişim, siber suçlular için potansiyel hedef

ESET Global Satış ve Pazarlama Başkanı Ignacio Sbampato, “Güvenli olmayan uzaktan erişim ve kullanıcıların zayıf ve statik şifreleri, ne yazık ki her büyüklükteki şirketi, siber suçlular için potansiyel hedef haline getirmektedir. Hassas verilerin çalınması, sonraki marka yıpranması ve gelir etkisi oldukça yıkıcı olabilir. Yeni nesil ESET Secure Authentication, kurumların kendi depolama ve yönetim uygulamalarının içine 2FA’nın daha derin bütünleşme sağlamasına izin verir” diye konuştu.

ESET Secure Authentication’in küçük ve orta ölçekli şirketler için mükemmel bir seçenek olduğunu belirten Ignacio Sbampato, “Ürünün yeni versiyonu özellikle   ESET Microsoft SharePoint Server ve Microsoft Dynamics gibi kritik iş uygulamaları için ultra güvenli erişim sağlar” dedi.

ESET Secure Authentication yeni sürümü şu anda Arjantin, Bahreyn, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Suudi Arabistan, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve Amerika’da kullanımda.

 

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN