Güvenlik 25 ARALIK 2012 / 12:13

Chrome'dan dış kaynaklı uzantılara sınırlama

Google, internet tarayıcısı Chrome'un yayınlanacak olan 25. sürümünün yeni özellilkleri sayesinde artık üçüncü parti yazılımların, kullanıcı onayı olmadan sessizce yüklediği dış kaynaklı uzantıların engellenebileceğini duyurdu.

Chrome'dan sorumlu ürün müdürü Peter Ludwing'in yaptığı açıklamada, yeterli bilgilendirme yapılmadan ve hatta kullanıcıların haberleri bile olmadan üçüncü parti yazılımlar tarafından bilgisayarlarına yüklenen dış kaynaklı uzantıların, yoğun bir şekilde suistimal edildiği ve kullanıcıyı mağdur ettiğini söyledi.

 Ludwing, varsayılan olarak bu tarz eklentilerin kapalı olacağını, herhangi bir yükleme durumunda ise bunun açılan bir pencereyle kullanıcıya bildirilip kararın kullanıcı insiyatifine bırakılacağını sözlerine ekledi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN