Güvenlik 13 MART 2014 / 16:39

Çok ürün, çok başarı

Kaspersky Lab, güvenilir test kuruluşlarından elde edilen istatistiklere göre 2013 yılı boyunca bağımsız testlerde en istikrarlı performansı gösteren ilk üç marka sıralamasında birinci marka oldu. Kaspersky Lab’in çözümleri, 79 testin 41'ini birinci olarak, kalan 20'den fazla testi ise ikinci ve üçüncü olarak tamamladı.
“En iyi 3” derecelendirmesi; AV-Comparatives, AV-Test, Dennis Technology Labs, MRG Effitas, Virus Bulletin ile PC Magazine, PCWorld gibi dergilerin yer aldığı tanınmış bağımsız test kuruluşları siber güvenlik alanında pek çok test uyguladı.Güvenlik çözümlerinin performans kalitesi, 
cihaz performansı üzerine etkilerini, finansal risklere karşı koruma seviyesini, bilgisayara yüklü yazılımlardaki güvenlik açıklıklarını yakalama becerisi değerlendirildi. 

 Elde edilen sonuçlara göre belirlenen "en iyi 3" sıralamasında Kaspersky birinci oldu. 100'e yakın şirketin katıldığı testlerde, Kaspersky Lab çözümlerinin çeşitliliği, testlerin birçoğuna katılmasını mümkün kıldı. Kaspersky çözümleri, testlerin yüzde 77'sini ilk üçte tamamladı. 

Siber tehditler ve kurum içi teknolojik yenilikler alanındaki uzmanlıkları sayesinde rakiplerinin  önünde olduklarını belirten Kaspersky Lab Baş Teknoloji Yöneticisi Nikolay Grebennikov; "Bağımsız test sonuçları, Kaspersky Lab’in güvenlik çözümleri pazarındaki lider konumunu  doğruluyor. Ürün ve teknolojilerimizi tercih eden kullanıcılarımızın, siber suçlulardan güvenilir bir şekilde korunduklarını söyleyebiliriz" dedi.