Güvenlik 24 OCAK 2014 / 12:10

Darüşşafaka'ya çevrimiçi güvenlik eğitimi

Sosyal sorumluluk kampanyası doğrultusunda elde ettiği geliri bir törenle Darüşşafaka Cemiyeti’ne teslim eden Kaspersky Lab, Darüşşafakalı çocuklara sayısal güvenlik konusunda eğitim de verdi. Kaspersky Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, “Türkiye’de çocukların ve gençlerin sayısal ortamı güvenli kullanmaları konusunda sorumluluğumuzun farkındayız” dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çocuklar ve gençlerin sayısal güvenlik konusunda bilinçlenmeleri için çalışmalara imza atan Kaspersky Lab, bu amaç doğrultusunda son olarak Darüşşafaka Cemiyeti ile sosyal sorumluluk hareketine imza attı.

Kaspersky Lab, yılın son çeyreğinde başlattığı bu hareket doğrultusunda, kişisel bilgisayarlar için yapılacak Kaspersky DVD ve kutu ürün alışverişlerinin 1 TL’sinin Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanacağını açıklamıştı. Bu hafta sona eren kampanya kapsamında elde edilen gelir, düzenlenen bir törenle cemiyete teslim edildi.

Kaspersky Lab’in Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, Darüşşafakalı çocukların sayısal dünyadan tam anlamıyla ve güvenli bir şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla keyifli bir sunum gerçekleştirdi. 7 ve 8’inci sınıflarda okuyan yaklaşık 150 çocuğun katıldığı bu eğitimde, çocuklara sayısal dünyada kendilerini bekleyen tehditler ve bunlarla başa çıkmanın yolları gösterildi. Darüşşafaka Cemiyeti ile başlatılan bu anlamlı girişim ve çocuklara verilen dijital güvenlik eğitimiyle ilgili konuşan Sertan Selçuk, içinde bulunduğumuz dijital çağda, çevrimiçi dünyada en aktif olanların çocuklar ve gençler olduğunu hatırlattı. “Çocuklarımızın internet kullanımındaki yetenekleri sevindirici; ancak çevrimiçi tehditler karşısında korumasız olduklarını göz ardı etmememiz gerekiyor” diyen Selçuk, “Bu konuda ailelere, devlete ve özel sektöre önemli roller düşüyor. Tüm dünyada yürüttüğümüz siber suçlarla mücadelenin bir parçası olarak Türkiye’de de gençlerimizin ve çocuklarımızın çevrimiçi güvenlik konusunda bilinçlendirmeye devam edeceğiz” diye ekledi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Talha Çamaş ise Darüşşafaka ile Kaspersky Lab arasında kurulan iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: “1863’ten beri halktan aldığı destekle varlığını sürdüren Darüşşafaka’yı var eden, halkın ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden kurumların desteği... Daha çok çocuğun yaşamını kaliteli bir eğitimle değiştirmek ve öğrencilerimize sunduğumuz olanakları geliştirmek için yeni hedefler, yeni projelerle Darüşşafaka’yı hep nasıl daha ileriye götürebiliriz, onu düşünüyor ve çok çalışıyoruz. Bu yolculukta el ele yürüdüğümüz kurumsal destekçilerimizin varlığı bizim için çok değerli. Kaspersky Lab’a bu anlamlı desteklerinden dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca öğrencilerimize dijital güvenlik konusunda eğitim vererek bu konuda bilinçlenmelerine katkı sunduğu için de öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Darüşşafaka, öğrencilerinin bilgi birikimi ile hayal gücünü desteklemek ve teknoloji eğitimini geliştirmek için kurumsal destekçilerinin değerli katkılarına ihtiyaç duyuyor. Kaspersky Lab ile başlattığımız bu anlamlı iş birliğimizin sürekli olmasını temenni ediyorum. Var Ettiniz, Var Olun.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics