Güvenlik 20 NİSAN 2018 / 14:57

Dev teknoloji firmaları siber güvenlik taahhüdünü imzaladı

Son zamanlarda artan sibe güvenlik alanındaki tehlikeler ünlü firmaları anlaşma yapma yolunda bir araya getirdi. Bu sebeple aralarında Facebook ve Microsoft gibi büyük şirketler başta olmak üzere 32 firma siber güvenlik taahhüdünü imzaladı.

Facebook ve Microsoft'un önderliğinde 32 teknoloji şirketi, müşterilerin siber tehdidinden korumayı ve hükümet yetkililerinin siber savaş konusunda yardımcı olmamayı onayladılar.Yapılan anlaşma, imzalayan firmalar tarafından bir ‘havza anlaşması’ olarak lanse edildi. Anlaşmanın amacı son günlerde ortaya çıkan siber güvenlik sorunlarına çözüm üretmek.

Anlaşma imzalayan diğer teknoloji firmaları da şu şekilde: ABB, Arm, Avast, Bitdefender, BT, CA Teknolojileri, Cisco, Cloudflare, DataStax, Dell, DocuSign, Facebook, Hızlı, FireEye, F-Secure, GitHub, Guardtime, HP Inc, HPE, Intuit , Juniper Networks, LinkedIn, Microsoft, Nielsen, Nokia, Oracle, RSA, SAP, Şerit, Symantec, Telefonica, Tenable, Trend Micro ve VMware.

Listede birçok farklı şirket yer almasına karşın, diğer teknoloji devlerinin olmaması dikkat çekti. Apple, Twitter, Google ve Amazon gibi şirketlerin bu anlaşmaya katılmamasının nedeni henüz bilinmiyor.

Konu hakkında konuşan Microsoft başkanı ise durumla ilgili olarak, “Geçtiğimiz yıl yaşanan can sıkıcı saldırılar, siber güvenliğin önemini hepimize gösterdi” dedi. Yapılan teknolojik anlaşma dünya çapındaki müşterileri savunmak için de ideal bir yöntem olarak kabul ediliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics