Güvenlik 20 OCAK 2014 / 14:07

E-bankacılık güvenlik önlemleri devrede

A&T Bank’ın internet bankacılığı altyapısını en yeni güvenlik ürünü AST ile koruyacak olan KOBIL, Türkiye’de güvenlik altyapısı sunduğu banka sayısını 13’e çıkardı.KOBIL Türkiye ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika arasındaki ticaret işlemlerinde uzmanlaşan ilk Türk bankası A&T Bank ile işbirliğine gitti. İşbirliği kapsamında KOBIL’in yenilikçi güvenlik çözümü AST (Uygulama Güvenliği Teknolojisi), A&T Bank’ın müşterilerine sunduğu internet bankacılığı hizmetlerinin güvenliğini sağlayacak.

Başta İsviçre ve Alman bankaları olmak üzere yurtdışındaki birçok finans kuruluşunda kullanılan AST çözümü, güvenlik kontrollerinin çoğunu otomatik olarak yaparak son kullanıcıların güvenlik ihmallerini kapatabilmesi itibariyle diğer e-kimlik çözümlerinden farkı.

Çift faktörlü kimlik doğrulamanın yanı sıra, AST çözümü bankanın web sitelerini ve mobil uygulamalarını güvenlik katmanlı bir yazılımla koruma altına alıyor. Kullanıcılar da  kamuya açık bilgisayarlardan ya da herhangi bir güvenlik duvarı barındırmayan tabletlerden ya da akıllı telefonlardan işlem yaparken siber saldırı riskiyle karşılaşmıyor.

KOBIL iPhone, iPad, Android ve Windows de dahil olmak üzere tüm platform ve cihazlarda çalışabiliyor. AST çözümü 2014’ün ikinci çeyreğinden itibaren A&T Bank bünyesinde internet bankacılığı hizmetlerinin güvenliğinin sağlanması için devrede olacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics