Güvenlik 19 MART 2013 / 13:57

ESET’ten Android cihazlara korumaDünyanın en büyük antivirüs yazılım kuruluşlarından ESET, mobil güvenlik ürünü olan ESET Endpoint Security for Android’in kurumsal pazara yönelik sürümünü kullanıcıların dikkatine sundu. Bu ürün, ESET Remote Administrator ve ESET USSD Kontrol Araçları desteği ile geliyor.

ESET Endpoint Security for Android, zararlı yazılımlara karşı kapsamlı koruma sunmanın yanı sıra Anti-The


, ESET Remote Administrator ile olan bağlantısı sayesinde şirketlerin bilgi işlem yöneticilerine, kurumsal kullanıcılara ait akıllı telefonların durumunu kontrol edebilme, isteğe bağlı tarama başlatabilme ve  güvenlik ilkeleri gönderebilme imkanı sunuyor. Tüm bunların yanında SMS/MMS Antispam ve çağrı engelleme gibi standart mobil güvenlik özelliklerine sahip olan ürün akıllı telefonlar, tabletler, e-kitap okuyucular gibi tüm Android tabanlı cihazlar için uygun.
ft özelliği ile cihazın kayıp olduğu durumlarda yerinin tespit edilebilmesini veya uzaktan kilitlenerek izinsiz girişlerin engellenebilmesini, istenirse de tüm mesaj ve verilerin silinebilmesini sağlıyor.

USSD Kontrol

Yeni ürünün bir diğer önemli özelliği ise, kullanıcıların potansiyel zararlı telefon numaralarını henüz çevrilmeden önce tespit edebilen ESET USSD Kontrol aracıdır. Bu araç, tehdit içeren web siteleri ve bulaşıcı kodları da tespit edebilir. ESET USSD Kontrol, Android cihazdaki tüm verinin güvende olmasını sağlar. ESET Teknoloji Müdürü Palo Luka, yeni ürünle ilgili şu açıklamayı yaptı: “ESET olarak biz, mobil cihazlara dağıtım yapılan kritik altyapıların günümüz güvenlik kriterlerine uyum sağlaması gerektiğinin bilincindeyiz. ESET Endpoint Security for Android’i, önemi yükselen bu ortamlar için hızlı, kolay kullanılır ve gelişmiş bir çözüm olarak tasarladık.”

ESET Endpoint Security for Android Özellikleri:

  • ESET Remote Administrator desteği

  • ESET USSD Kontrol

  • Benzersiz davranış temelli tespit

  • Anti-Theft Güvenlik Sistemi  ̶  Uzaktan Kilitleme, Uzaktan Veri Silme, SIM Eşleştirme, GPS Konum Tespiti

  • SMS/MMS Antispam

  • Çağrı Engelleme

  • Yönetici Kişiler Atama

  • Güvenlik İzleme ve Dahili Görev Yönetici Atama

  • Yeni Kullanıcı Arabirimi

  • Kaldırma Koruması


 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN