Güvenlik 28 AĞUSTOS 2013 / 11:04

Eset oltalama testlerinde birinci oldu

Bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives’in önde gelen onaltı yazılım içinde yaptığı  oltalama testlerini Eset güvenlik ürünleri birincilikle geçti ve en üst düzeyde tanımlayarak ödüllendirildi.


Oltalama testinin birincisi olan Eset ürünleri yanıltıcı ve sahte web sitelerinin yüzde 99‘unu engelledi.
AV-Comparatives’in yaptığı açıklamaya göre test ortamı için belirlenen senaryoda siber suçluların çokça tercih ettiği oltalama faaliyetleri ve antivirüs yazılımlarının buna karşı etkileri değerlendirildiği bir test gerçekleştirildi. Test bünyesinde, yaygın sahte web siteleri, taklit e-postalar ve hatta güvenlik ürünlerini taklit eden yazılımlara karşı, dünyanın önde gelen 16 antivirüs yazılımı incelendi.
Eset ürünleri bu onaltı güvenlik ürünü içinden birinci geldi ve en yüksek güvenlik kategorisinde ödül aldı.
Avusturya merkezli bağımsız antivirüs araştırma ve test kuruluşu olan AV-Comparatives, Ağustos ayı raporunda Eset Smart Security yazılımına, "Advanced +" kategoriye aldı.
Test sonuçlarını değerlendiren Eset Güvenlik Yazılımcısı Peter Stancik, "Oltalama, sosyal mühendislik teknikleri kullanılarak hassas verileri elde etmek için siber suçlular tarafından kullanılan gerçek bir veba haline gelmiştir. Eset için güvenli internet kullanımı her zaman önce gelir, bunu test ile kanıtlamış olmaktan mutluyuz" açıklamasını yaptı.
Oltalama nedir?
Phising olarak nitelendirilen oltalama ve taklit e-postalar, çok çeşitli kişisel bilgileri elde etmeyi hedefliyor. Bu bilgiler arasında; online bankacılık ve kredi kartları, e-posta hesapları, PayPal kullanıcı bilgileri, sosyal medya, online oyunlar ve diğer online servisler için olan kişisel bilgiler de yer alıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics