Güvenlik 14 AĞUSTOS 2013 / 10:08

Eset'ten Android'e yeni sürüm

Android işletim sistemine sahip telefonların satışı, tüm akıllı telefon satışlarının yüzde 65’ine ulaştı. Bugün dünyada 900 milyon kişinin Android sistemli telefon ve tablet kullandığı tahmin ediliyor. Bu gelişme Android işletim sistemini, siber suçlular için çok çekici bir hedef haline getiriyor.


Android cihazların popülerliği ile birlikte yükselen kötü amaçlı mobil yazılımların siber güvenlik tarafında risk fırtınaları yarattığını söyleyen ESET Global Teknoloji Müdürü Palo Luka, bu çerçevede yeniden yapılandırılan ve tasarlanan ESET Mobile Security for Android ürününü piyasaya sürdüklerini duyurdu.

ESET Mobile Security for Android, kullanıcının mobil güvenliğini maksimum seviyeye ulaştırmak ve daha az güvenli ortamlarda mobil cihazlarını kullanmalarını sağlamak için tasarlandı. Mobil cihaz kullanıcıları, genel Wi-Fi ağından bağlanarak internette gezinirken, şüpheli mailleri açarken ya da üçüncü parti mağazalardan indirilmiş uygulamaların anlık mesajlarına bakarken ESET’in gelişmiş koruması ile kendilerini güvende hissedebilirler.

Bağımsız BT güvenlik ve antivirüs araştırma kuruluşu AV-TEST Enstitüsü’nün yapmış olduğu son Android antivirüs ürünleri değerlendirmesinde, ESET Mobile Security for Android, kötü amaçlı uygulamaların yüzde 99.7’sini ortaya çıkararak, kullanılabilirlik alanında en yüksek puanı aldı.

Risk fırtınaları var

ESET Global Teknoloji Müdürü Palo Luka, Android cihazların popülerliği ile yükselen kötü amaçlı mobil yazılımların, siber güvenlik tarafında risk fırtınaları yarattığını söyledi. Luka, ”Mobil aygıtınızla internette dolaşırken veya uygulama indirirken kritik verileriniz artık gelişmiş özelliklerle korunmalı” açıklamasını yaptı. ESET Mobile Security for Android’in yeni sürümüyle korunmayı kullanıcılar için daha kolay hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Palo Luka, “Taşınabilir aygıt kullanıcıları, güçlü ama kolay yapılandırılabilir ve fazla kullanıcı müdahalesi gerektirmeyecek kadar basit güvenlik ürünleri arıyor. Bu nedenle yeni kullanıcı ara yüzü ve kurulum sihirbazımızı yarattık. Yeni sürüm, kullanıcıların cihazlarını rahatça kullanırken aynı zamanda onları korumayı amaçlayarak geliştirildi” dedi.

ESET Mobile Security for Android, hem kendi web sitesi hem de dünyanın en popüler mobil uygulama mağazası olan Google Play üzerinden hem ücretsiz hem de ücretli uygulamalarıyla sunuluyor.

ESET Mobile Security for Android ürününün ücretli ve ücretsiz özellikli sürümlerini denemek için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eset.ems2.gp

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics